Telegram Uygulamasını Türkçe’ye Çevirme

Telegram Uygulamasını Türkçe’ye Çevirme

3 Mart 2017 0 Yazar: Seri Admin

Telegram Uygulamasını Türkçe’ye Çevirme

Merhaba akıllı telefon uygulamalarında popüler olan gerek İOS gerek Andorid platformu için stabillik, hız ve işlevsellik olarak ön plana çıkan Telegram’ı nasıl türkçeye yapabiliriz ondan bahsedeceğim bu yazımda.

Son zamanlarda WhatsApp’ın yaptığı durum ve hikaye güncellemesi sosyal medyada çok tepkiye sebep oldu ve kullanıcıların çoğu farklı uygulamalara yöneldi WhatsApp alternatif uygulama arayışına geçti, e tabi daha ciddi bir mesajlaşma konumu olan WhatsApp’ın Sosyal medya gibi platform gibi kullanılması pek hoş karşılanmadı ilgili hikaye özelliğini SnapChat’den çalan önce instagrama getiren daha sonrada WhatsApp’a getirdikten sonra insanlara bir baygınlık getirdi.

Telegram bu dertlere bir alternatif uygulama olmayı başaran hatta bana kalırsa daha fazlasını hak eden bir rus asıllı uygulama hem kullanıcı gizliliğine hem kendi içinde dahili video oynatabilme özelliğine sahip

Bunların yanı sıra gizli sohbet özelliği ilende ön plana çıkıyor gizli sohbet özelliğinde kast ettiğim belirttiğiniz süre ve zaman içinde karşıya gönderdiğiniz mesajları otomatik olarak silinmesini sağlaması bir diğer dikkat çeken en önemli özelliği

WhatsApp’dan sürekli beklediğim özellik ise uygulama kilitleme özelliği, belirlediğiniz süre içinde 2 parti uygulamalara gerek kalmadan kendi içinde dahili kilitleme özelliği bulunuyor belirlediğiniz süre içinde kilit ekranını istemesinin yanı sıra kilit işaretine dokunarak direk kilitleme özelliği bulunuyor.

Şimdi kısaca Telegram’ın özellikleri ve kullanımından bahsettikten sonra asıl konumuz olan Telegram nasıl türkçe dil yaparım sorusu cevabına gelelim aslında oldukça basit.

 

Android İşletim Sistemi için:

Uygulamayı Google Play Sotre’den indirdikten sonra kayıt işlemleri sonrası

Arama ikonuna dokunun @telerobot yazın açılan pencereye Locate Android Tr yazın robot size otomatik bir dosya gönderiyor xml adında odosyanın dikey üç nokta yerine basıp Apply(uygula) demeniz yetiyor, karşınıza dil seçenekleri çıkacak türkçeyi seçin hepsi bu kadar.

İOS İşletim Sistemi için:

Uygulamayı App Sotre’den indirdikten sonra kayıt işlemleri sonrası

Arama ikonuna dokunun @telerobot yazın açılan pencereye Locate İOS Tr yazın robot size otomatik bir dosya gönderiyor xml adında o dosyanın dikey üç nokta yerine basıp Apply(uygula) demeniz yetiyor, karşınıza dil seçenekleri çıkacak türkçeyi seçin hepsi bu kadar.

Windows Phone İşletim Sistemi için:

Uygulamayı WP Sotre’den indirdikten sonra kayıt işlemleri sonrası

Arama ikonuna dokunun @telerobot yazın açılan pencereye Locate wp Tr yazın robot size otomatik bir dosya gönderiyor xml adında o dosyanın dikey üç nokta yerine basıp Apply(uygula) demeniz yetiyor, karşınıza dil seçenekleri çıkacak türkçeyi seçin hepsi bu kadar.

Masaüstü Desktop  için:

Arama ikonuna dokunun @telerobot yazın açılan pencereye Locate desktop Tr yazın robot size otomatik bir dosya gönderiyor xml adında o dosyanın dikey üç nokta yerine basıp Apply(uygula) demeniz yetiyor, karşınıza dil seçenekleri çıkacak türkçeyi seçin hepsi bu kadar.

OSX  İşletim Sistemi için:

Arama ikonuna dokunun @telerobot yazın açılan pencereye Locate osx Tr yazın robot size otomatik bir dosya gönderiyor xml adında o dosyanın dikey üç nokta yerine basıp Apply(uygula) demeniz yetiyor, karşınıza dil seçenekleri çıkacak türkçeyi seçin hepsi bu kadar.

 

Telegram’ı bu platformlar için türkçe dile çevirmek  gördüğünüz için her platform için oldukça basit, umarım bu yazımda sizlere yardımcı olabilmişimdir kafanıza takılan bir şey olursa altta yorum kısmına yazabilirsiniz sosyal medya’da bizi takip etmeyi unutmayın.