MWC 2017’nin en iyi telefonu Sony Xperia XZ Premium

MWC 2017’nin en iyi telefonu Sony Xperia XZ Premium

3 Mart 2017 0 Yazar: Seri Admin

MWC 2017’nin en iyi telefonu Sony Xperia XZ Premium

Her MWC fuarında en iyi telefon açıklaması yapılıyor geçen sene en iyi akıllı telefon Samsung Galaxy S7 edge iken bu yıl rakipleri Nokia, LG, Huawei gibi dev markalara rağmen teknik özellikleri ve ilk tanıtılan snapdragon 835’li telefon olması tüm dikkatleri ve gözleri Sony Xperia Xz Premium’a çevirdi.

Fuarı düzenleyen ve organize eden GSMA tarafından açıklandı ve 2017 MWC’nin en kral akıllı telefonu ünvanını Sony Xperia XZ Premium kaptı.

Gerek kamerasıyla gerekse dünyanın ilk ilk 4K ekranına sahip telefonu ünvanına sahipti bunlarla birlikte sd 835 ile gelmesi fuarın en iyi telefonu ünvanını sonuna kadar hak ettiğini söylemeliyiz

Tasarım anlamından eleştirilerden her ne kadar’da kurtulamadıysa, açıkçası bizimde şikayetçi olduğumuz ve en azından alt ve üst çerçeveler daha’da küçültülebilirdi demeden edemiyoruz, fakat teknik özellik ve kamera tarafından tam not aldığını itiraf etmeliyiz.

Motion Eye ana kamerasıyla hayran bıraktıran XZ Premium 960 fps slow motion videolar keydediyor ve  slow motion’da ayrı bir boyuta taşıdığını söylemek lazım tasarım harici gönlümüzü fethetti diyebiliriz.