Gmail Dosya Boyutunda Doping!

Gmail Dosya Boyutunda Doping!

3 Mart 2017 0 Yazar: Seri Admin

Gmail Dosya Boyutunda Doping!

Google’un mail servisi olan ve dünyada en çok kullanılan Gmail için google dosya boyutunu arttırdı, hız, stabillik, kolaylık açısından kullanıcılarını mutlu eden bir mail servisi gmail aynı zamanda android işletim sistemi içinde zorunlu bir kullanıcı gereksimi.

Daha önce dosya boyutu 25 Mb olan ve ek dosyalı veya daha büyük bir dosya göndereceğimiz bizi Google Drive ve Dropbox gibi bulut hizmetlerine yönlendirirdi buda çok can sıkıcı bir olay haline gelirdi ve bir çok kullanıcı tarafından eleştirilirdi hele limit günümüzü aşmamız ayrı bir sorundu  işte tamda bu nokta dopingi veren google gmail için dosya boyutu olan 25 MB‘ı tamı tamına 50 MB olarak güncelledi yani yüzde yüz arttırdı.

Güncellemenin bölgesel dağıtıldığını bununda kullanıcılar ile 3 gün’de buluşacağını söylüyor, açıkçasını söylemek gerekirse google ürünlerini oldukça severek ve güvenerek kullandığımı belirtmeliyim her ne kadar bazı uygulamalarını dayatmasından hoşlanmasam’da çoğu işe yarar ürünleri günlük işlerimizi hızlı sade ve stabil bir şekilde görmemizi sağlıyor, dosya ekleme ile ilgili 50 MB’da az geleceğini belirtmek aç gözlülük olmaz sanırım. Şimdiden tüm dosya ekleme boyutu bekleyenlere mutluluklar 🙂