Gboard 6.1 Beta, yayınlandı

Gboard 6.1 Beta, yayınlandı

3 Mart 2017 0 Yazar: Seri Admin

Gboard 6.1 Beta, yayınlandı

Gboard 6.1 Beta, artık klavye içindeki metni çevirme yeteneğini sahip, google tarafından geliştirilen google klavye yani Gboard bazı yeni özelliklerle Gboard beta uygulamasını 6.1’e güncelledi.

Hem Android hem İOS platformu için popüler bir klavye uygulaması olan ve bir çok kullanıcı tarafından beğenilerek kullanılan Gboard yeni güncellemeler ile zirveye oynuyor, daha önce ki güncellemeleri ile yazılan metini klavyede direk google‘da arama yaparak sonuç veren ve bunu karşı tarafla paylaşma imkanı sağlayan verimli güncellemeleri vardı şimdi ise klavye içinde metin çevirme özelliğine sahip olmaya hazırlanıyor yukarıdaki görselde gördüğünüz üzere bu bir çok kişinin başka çeviri programları arası git gel yapmasını engelleyecek daha hızlı verimli olacaktır.

Dilinize yazmaya başladığınızda klavye siz yazarken otomatik olarak çevirir ve çevrilmiş metni metin alanına girer.

Bunun dışında yeni bir tema seçici de var. Temalar, Özel, son kullanılan, renkler mazaralar gibi kategorilerle ayrılmış sıralar halinde. Manzaralar, klavyeniz için arka plan resimleri olarak kullanabilirsiniz böylelikle daha fazla kisişelleştirebilirsiniz .

Diğer beklenenler arasında yeni emojiler’de ön görülmekte.