Sony Xperia XZ Premium ve XZ’ler açıklandı

Sony Xperia XZ Premium ve XZ’ler açıklandı

28 Şubat 2017 0 Yazar: Seri Admin

Sony Xperia XZ Premium ve XZ’ler açıklandı

Sony bayraklarıyla gelecekle tanışın – gelecek ne olacak. Sony Xperia XZ Premium ve 5.5 “4K modelleri” ilkbahara “çıkmayı planlarken, daha küçük olan 5.2″ Sony Xperia XZs, Sony’nin Motion olarak pazarlayacağı yeni seri kamerasıyla bizim gözlerimizi kamaştıracak bu serisi Xzs ise (Nisan ayında) gelecek.

Sony Xperia XZ Premium

Sony’nin kamerayı hem XZ Premium hem de XZ’lerde kullandı. Tanınan başarısı, 960fps yavaş video görüntüsüdür – bu, mevcut kameralılardan 4 kat daha yavaş olmasına olanak tanır. Ayrıca, dönen obtüratörü en aza indirgeyen “anti-distorsiyonlu deklanşör” özelliğine sahip. Her iki özellik Sony’nin benzersiz bellek yığını sensörü tarafından etkinleştirildi. Yavaş videolar 720p’de, ancak 1080p’de değil.

Sony Xperia XZ Premium bir Snapdragon 835 yonga seti tarafından desteklenmektedir (gecikmeli gelmesinin arkasındaki sebebin bu olduğunu tahmin ediyoruz). Yonga seti 4GB RAM‘a bağlandı ve Android 7.0 çalıştırılacak.

4K ekranlar geri döndü, bu sefer HDR görüntülerini destekleyen çok geliştirilmiş bir 5,5 “panel var. Akıllı telefonda ilk dünya 4K ekranı sony tanıtmıştı.Geniş dinamik aralığının yanı sıra, yeni Triluminos ekran, Xperia Z5 Premium panelinden% 40 daha parlak olduğu söylenmekte.

Sony Xperia XZ Premium, tüm telefonun çevresini saran “Cam Yuvarlak Yüzey” (Gorilla Glass 5) özelliğiyle korunmakta.

Telefon su geçirmez (IP68) fakat batmaya eğilimli – çünkü telefonun ağırlığı 195 gram5.5 ” bir telefon için oldukça ağır.

Her neyse, içinde 3,230mAh batarya var ve bunu doldurmak için Hızlı Şarj 3.0 ve Qnovo‘nun ömrünü uzatacak bir teknolojisi var. ( Qnovo: Hızlı Şarj Yapıldığı Sırada Bataryayı Koruyan Sistem)

Bu arada bir USB-C bağlantı noktası ile şarj olduğunu belirtelim, yan tarafına konumlandırılmış Power tuşunun ise aynı zamanda bir parmak izi tarayıcısı görevini gördüğünü söyleyelim.

Fiyat sorulduğunda Sony, “Bölgeye ve operatöre bağlı” cevabını verdi. Renk seçenekleri yaratıcı bir şekilde Luminous Chrome ve Deepsea Black olarak adlandırdı.

Sony Xperia XZs

Konu ile ilgili kısa tanıtımı yapacağız çünkü Sony’nin yeni fotoğraf makinesi görevini üstlendiği telefonlar hakkında söyleyecek çok şeyimiz var.

Temel olarak Xperia XZs, 5.2 “1080p ekran ve Snapdragon 820 yonga seti Motion Eye kamera ile bir XZ (ancak RAM 4GB‘a kadar yükseldi).

Vaio dizüstü bilgisayarlarının web kameralarını referans alan kamera 25 mm’lik (eşit) f / 2.0 lensin arkasında oturan 19MP’lik bir sensöre (1 / 2.3 “) sahip.

Tahminli ve Lazer otofokus ile doğal renk sunumu için bir RGBC-IR sensörü ile destekleniyor.

Tabii ki 4K video kaydı yapabilir ve SteadyShot 5 eksenli dijital sabitleme özellikli. Ayrıca, Sony’nin Panorama modunu geliştirdiği, çözünürlüğü arttırdığı ve kullanıcı arayüzünü geliştirdiği hakkında bilgi verelim, daha fazlası var, ancak bunları diğer inceleme ve detaylı makalemizde belirteceğiz – Motion Eye kamera daha fazla dikkat çekmeyi hak ediyor!

Kameralar hakkında konuşmayı bitirmedik, sadece özet geçiyoruz. Hem Xperia XZ’ler hem de XZ Ultra’daki selfie kameraları, XZ’den ödünç alındı – bu 22mm geniş açı lensli oldukça etkileyici 13MP (1 / 3.06 “) sensör.

Şimdi yazımızı bitireme zamanı, Sony Xperia XZs S835‘in piyasaya sunulmasını beklemek zorunda kalmadığı için Nisan ayında daha önce piyasaya sürülecek. Renkler Gümüş, Buz Mavisi ve … Siyah.

Bir sonraki detaylı kamera ve özellikler yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın.