Google’da İlk Sayfada Çıkmak

Google’da İlk Sayfada Çıkmak

28 Şubat 2017 1 Yazar: Baran ESEN

Google’da nasıl üst sırada çıkarsın üst sırada çıkmak için neler yapmanız gerekir hepsini bu makalemizde sizlere anatacağız.

Öncelikle google tanımanız lazım ve google’nin kafa yapısı beli o kafaya uymanız lazım.
Google nasıl tanımanız lazım günlük hayatımızdan örnek verecek olursak örneğin bir cep telefonu alacağız alacağımız cep telefonunu iyicene bir araştırıp hangi özeliklere sahip olduğunu öğreniriz daha önce o telefonu alan kişilere sorup araştırmasını yaparız ve işte bu alacağım bir telefon diyip öyle alırız telefonu.

Aynısı google de birinci sırada çıkmanız içinde geçerli bulunmaktadır.
Google sizden ne istiyor ne yapmanızı istiyor bunları çok iyi bilmeniz gerekir zaten siz google nin isteklerini karşıladığınızda oda sizin isteklerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

Peki Google yazmış olduğunuz makaleyi neye göre sıra verir?

Google sizin sitenizde paylaşmış olduğunuz makaleyi üste sıralara taşımanız için 200 yada 250 kriter analizinden geçirip inceliyor.

Sizde google aramalarında birinci yada ikinci,üçüncü sıralarda çıkmak istiyorsanız önemle uymanız gereken konulardan birtanesi sitenizin altyapısıdır.Altyapıdan kastım web siteniz ne kadar hızlı ve ne kadar SEO ya uygun

Belkide googlenin en çok önem gösterdiği şey sitenizin ne kadar hızlı açılmasıdır tabi bir web site açtığınızda iyi bir firmadan web hosting alınız. Çünkü hızlı bir şekilde web Siteniz açılmıyorsa ve içeriği okuyacak kişi bu sitenin geç açılışına tahammül edemiyeyecek ve başka web sitelere yönelecek tabi googlede önem gösteriyor buna kullanıcı web sitenizin yavaş açılmasını tahammül edemiyorsa googlede etmez ve çizgi çeker sitenizin üstüne ha çok iyi bir seocuda olsanız çok iyi bir yazar olsanız yada ne kadarda özgün yazsanız siteniz yavaş ise googleden alacağınız puan yinede 0 olur.