Huawei P10 Tanıtıldı

Huawei P10 Tanıtıldı

26 Şubat 2017 0 Yazar: Seri Admin

Huawei P10 Tanıtıldı.

Tasarım ilk görüş olduğu için çok önemlidir yazılımsal özelliklerden çok tasarımsal özelliklerle eleştirilir bir çok markalar Huawei bunun farkındaki resmi olarak tanıttığı Huawei P10 tam anlamıyla güçlü bir tasarıma sahip.
Huawei P10 ile yenilenmiş bir şekilde kendini gösteriyor ve P9 serilerinden ayrılıyor.

 

Huawei P10 ekranı 2.5 D şeklinde Corning Gorilla Glass 5 ile kapatılmış 5.1 inc büyüklükte bir ekrana ve çok güzel bir görünüme sahip, siyah rengininde ayrı bir karizma yaratığını söylemek daha doğru olur.

Huawei P10 kenar çerçevelerini yuvarlatarak elde ergonomik tutuş sağlamakta, bununla beraber anten çizgilerinide’de iyi bir gelişme söz konusu anten çizgilerini alta doğru eğerek iphone 7 de gördüğümüz bir anten çizgisine yakın olduğunu söylemek lazım. Arka kısımda Leica ile iş birliği çift kameranında tasarım asimetriği açısında mükemmel bir görünüm verdiğini söylemeliyim, her ne kadar Huawei P10 tasarım bağlamında beğensekte İphone 7’ye benzediğini söylemek lazım bunun için çin pazarında iphone alternatif tasarım olarak görünmesi ve pazarlama stratejisinde İphonu bozguna uğratması beklenenlerin arasında.

Huawei P10 tasarım kısmında pek eleştirilecek bir yanı olmadığını söylemek mümkün, renk tercihlerindede mavinin üzerine siyah renk uyumluluğu göz kamaştırıcı.

Huawei P10 Teknik Özellikleri

İşlemci gücü: 2.5 GHz Kirin 960

Grafik işmeci: Mali-G71 GPU

Ram: 4 GB

Dahili Hafıza: 64 GB

Arka Kamera: Leica Çift Kamera 20 MP ve siyah-beyaz (monochrome), 12 MP (RGB)

Kamera Diyafram: f/2.2

Kamera Lens: Summarit

Ön Öz Çekim Kamerası: Leica 8 MP f/1.9

Parmak izi: parmak izi sensörünü arka taraftan ön tarafa alan Huawei dokunma ve kaydırma özelliğine sahip bir yapıda aynı zamanda kontrol yön butonu görevini almış.

İşletim Sistemi: Android Nugout

Pil Kapasitesi: 3200 mAh ile güncellenmiş.

Arayüz: EMUI 5.1

Kalınlık: 6.98 mm kalınlık için 3200 mAh bataryanın başarılı bir tasarım anlayışını belirttiğini söylemek lazım.

Renk olarakta bildiğimiz renklere ekstra renkler eklenmiş mavi ve yeşil renk seçenekleride mevcut.

Huawei P10’u tasarım ve teknik özellik bakımından nasıl buldunuz ?