Samsung Galaxy S8’in Ön kamerasıda nihayet, otofokus var!

Samsung Galaxy S8’in Ön kamerasıda nihayet, otofokus var!

29 Kasım 2016 0 Yazar: Seri Admin

İGsm Arena’dan gelen habere göre nihayet Samsung Galaxy S8’de bir otofokus ön kamerası olacağı yönünde, Güney Kore dışında yeni bir sızıntı ortaya atıldı. Bundan sonra Samsung’un amiral gemileri ön kamera bölümünde gecikmiş bir gelişme Galaxy S6 ve Galaxy S7 (ve Note5 ) 5MP sabit odaklı bir ön kamera ile gelmişti.

 

seribilgi01

Rapor, gelecekteki kameranın, mevcut ses bobini motoruna kıyasla, bir kodlayıcı tipi odaklama mekanizması kullanacağını ayrıntılarıyla anlatıyor. Bu tür tasarımlarda, odaklama aktüatörü, orta kısmında değil de mercek tarafında monte edildiği, böylece düşük derinlikli bir kamera modülüde elde edildiği beliritiliyor.

Ses bobini motorları, genellikle derinliğin daha az olduğu birincil kameralar için kullanılır ve sırtla aynı hizaya gelemese bile kamera kamburları kullanılabilir.

Kameranızın ekranınızın üstünde durmasını istemiyorsunuz değil mi? Kaynakta çözünürlükten söz edilmiyor, sadece otomatik netlemeden söz ediliyor, böylece gelecek sızıntıların ortaya çıkması için biraz daha beklememiz gerekiyor.