iPhone iOS 10.1.1 sonrası şarj problemi!

iPhone iOS 10.1.1 sonrası şarj problemi!

29 Kasım 2016 0 Yazar: Seri Admin

iPhone iOS 10.1.1 sonrası şarj problemi!

iphone yazılım konusunda müşterilerini andorid gibi mağdur etmeyip tüm güncellemeyi aynı anda ve diğer alt model telefonlarına vermesi büyük bir nimet,  yiğidi öldür hakkını yeme demişler.
iPhon’lara gelen yeni gelen güncellemeler kendisi ile birlikte yeni problemlerde getirmiyor değil, eski sorunları  güvenlik açıklarını bug’ları kapatması yeni güncelleme ile oluyor, böylelikle tekrar stabil ve güvenli olabilmesi için tekrar 10’serisinin version güncellemeri getiriyor tamda bu bağlamda iOS 10.1.1 güncellemesi ile batarya şarj sorunu ortaya çıkıyor.

charc

Eylül’ün sonlarında Apple’ın güncellemesini dağıttığı İOS 10.1.1 sürümü batarya şarj konusunda bir çok kullanıcısının üzülmesine sebep oldu, pek çok iPhone kullanıcısı şikayetler geri bildirimler sağlayıp batarya konusunda eskiye nazaran şarjın daha kısa sürede bittiğini belirtti.

Peki bu güncelleme hangi model iPhone’larda şarj problemini ortaya çıkardı ?

Bu şikayetlerle birlikte bir çok kullanıcının şarj yüzdesinin doğru göstermediğini, yüzde yüz ( %100) dolu gösterilen telefonu şarjdan çıkardıktan sonra cihaz’ın ekran kilidini açıktan sonra yüzde elliye düştüğünü belirtti, bazı kullanıcılar ise telefonu gece boyunca kullanmadığını sabah uyanınca telefonun kapandığını şarjının boşaldığını belirtti.

ipch02jpg

Apple problem ile ilgili herhangi bir resmi açıklama henüz yapmadı, iphone 6s ler’de sıklıkla görünen batarya problemine Apple yeni bir yazılım güncellemesi ile problemin üstesinden gelebilecek mi yoksa batarya sorununa karşı değişim çağrısında mı bulunacak bunu hep birlikte önümüzdeki günlerde göreceğiz.