Apple 10’dan fazla iPhone 8 prototipini test edildiği açıklaması!

Apple 10’dan fazla iPhone 8 prototipini test edildiği açıklaması!

29 Kasım 2016 0 Yazar: Seri Admin

Gelecek sene tanıtılacak olan en iPhone modeliyle ilgili aylarca devam söylentiler sürekli gündemimizde oluyor,  bu söylentide edge kıvrımlı ekran çeşitliliğin bir OLED dokunmatik ekranını ayrıntıları ile ilgili, Ve bugün Wall Street Journal’dan yeni bir rapor geldi, Apple’ın böyle bir ekran paneliyle  2017 iPhone modelini tasarlamayı düşündüğünü bir kez daha doğruladı.

iphoneconceptimage

Şirket tedarikçilerine, OLED ekran çıktılarını artırmasının yanı sıra “Samsung’dakilerden daha iyi çözünürlüğe sahip prototip ekranlar sunun” dedi. Buna göre, bunun nasıl gerçekleştirilebileceği henüz belli değil, Samsung kendisi mobil OLED panelinde% 90’dan fazla pazar payına sahip.

 

Apple bu ekran teknolojisi değişikliği ile uğraşırsa, OLED ekrana oynayan iPhone, diğerlerinden daha pahalı olur, çünkü OLED’ler LCD’lerden daha fazla maliyet alır ve Apple, bu telefonda kâr marjının diğer telefonlarından daha düşük olmasını beklemiyor. Büyük olasılıkla OLED panellerinin ilk tedarikçisi Samsung olacak, ancak Apple’ın bildirdiği üzere LG Display, Japan Display ve Sharp’ın 2018 yılında devreye girmesini istiyor.

Öte yandan, halen Apple’ın şu anda test ettiği “10’dan fazla” prototipten yalnızca bir tanesi olduğundan, OLED iPhone’u 2017’de görmeyebiliriz.