İşte karşınızda drone savar: DroneGune

İşte karşınızda drone savar: DroneGune

28 Kasım 2016 0 Yazar: Seri Admin

Son zamanlarda popüler olan dorne yani diğer adıyla insansız hava araçları teknolojinin nimetlerinden sayılsa da kötü kullanımları da ortaya çıkabiliyor tıpkı siber saldırılarda geliştirilen yazılımlarda bilgilerimizin çalınması sunucularımızın saldırıya uğrayıp çökertilmesi gibi yani siyah şapkalı hacker’ların saldırıları ve fidyeleri gibi.

 

drone-savar

Drone’lar hayatımızda bir çok yenilikle birlikte getirdiği hizmetlerden bazıları, eczanelerin hızlı ilaç ulaştırmaları, yemek sektöründe drone ile giden pizza sparişleri, askeri ve emniyet güvenlik teşkilatının kullandığı güvenlik anlamında pek çok alanda işe yaradığını söylemek mümkün, tıpkı az önce bahsettiğimiz gibi her şeyin bir antisi olmak zorundaymış gibi olumsuzluklarıda olumlu yönlerinden daha fazla, gizli, yasak gözetlemeler, saldırılar ve örneğini ve fikrini vermek istemediğim bir çok alanda kullanılabilinir, Bunun önlemini almak içinse tekrar kolları sıvamak gerekir bildiğiniz üzere dorneler içinde ayrı yasa çıkarılmış bir çok bölgede alanda izinsiz uçuşlar yasaklanmış dronelerin kayıt ettirilme zorunluluğu gibi bir çok yasa ve cezai işlemler başlatılmış bir çok ülkede hatta izinsiz droneleri yakalamak için hollanda’da kartallar eğitilmiş ve kullanılmıştır, şimdide kayıtsız ve izinsiz illegal dronelerin (insansız hava aracı) korkulu rüyası DroneGune ile tanışın.

 

DroneGune, 1.2 KM’lik bir  menzile sahip!

DroneShield şirketi tarafından geliştirilen drone silahı olarakta söylenebilen son günlerde popüler olan savunmalardan birisi DroneGune.

GPS ve GLONASS sinyalleri dahil olmak üzere, drone ile kullanıcı arasındaki kontrolü ve iletişimi tamamen yok eden DroneGun, 1.2 km uzaklıktaki bir drone’u kolayca kontrolden çıkarıp avlıyor.

6 Kg ağırlığında olan drone tabancası tek şarja ile yaklaşık 2 saat çalışabiliyor, bu yetenekli silah hem kilitlendiği drone indirebiliyor hemde uzaklaştırabiliyor. ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.