iPhone 7 Hakkında Herşey !

iPhone 7 Hakkında Herşey !

11 Şubat 2016 0 Yazar: Seri Admin

iPhone 7 Hakkında Herşey !

resized_f1aa0-db53appe

iPhone 7’nin ayak sesleri.

Arkadaşlar merhaba bildiğiniz üzere diğer tüm işletim sistemlerine ve tüm markalara kafa tutan ve satış rakamlarından memnun olan elit kesime hitap eden teknoloji dünyasının yakından takip ettiği telefondan bahsedeceğiz yani Apple’nin son amiral gemisi iPhone 7’den.

Fiyat politikası ile net olan kalite olarak kendi üretimi ve kendi işletim sistemi ile kullanıcılarına stabil hızlı bir telefon sunan aynı zamana’da kendi işletim sistemi ile entegre çalıştırdığı arayüzü ile pazar payını hiç elinden bırakmayan efsane.

Hayranlıkla bahsettiğime bakmayın sadece objektif yazdım ben Linux’cuyum pc işletim sistemimde linux telefonda andorid işletim sistemini kullanıyorum google ürünleri ile entegre çalışıyorum fakat hak edenin hakkını teslim etmemek olmaz, hem işletim sistemi hemde mobil İOS sistemini yapmış ve entegre etmişler toplama değil tek parça diyebiliriz paramız yok ayrı bir konu 🙂 neyse konumuzu dağıtmadan iPhone 7 haberlerinden bahsedelim.

iPhone 7 Ne Zaman Tanıtılacak ?

iPhone 7 diğer önceki tanıtılan  6, 5 serileri gibi beklenen tarih bu yılın 2016’nın eylül aynında tanıtılması bekleniyor, tanıtacağı İOS işletim sistemi ile aynı gün tanıtılacağı kesin bilgiler arasında yer alıyor gibi satış tarihi ise kasım ayında bekleniyor.

iphone-7-ozellikleri-fiyati-1452626193

En Önemli Politikası iPhone 7 Fiyatı Ne Kadar Olacak ?

iPhone 7 Fiyatı 749 USD

iPhone 7 Plus 849 USD

fiyat politikası ile her ne kadar yazsak çizsek’de rakiplerine karşı tutumu kaybettiriyor desekde bunun apple için hiç bir anlam ifade etmeyeceğini biliyoruz belirtilen fiyat ise söylentiler arasında ha ülkemizdeki bindirmeler ile nereye gider onu bilemiyeceğim.

1355482

İki ayrı ekran ile geleceğini belirtelim bildiğiniz üzere iPhone 7 ve iPhone 7 Plus olarak tekrar boy gösterek

iPhone 7 4.7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak

iPhone 7 Plus 5.5 inç büyüklüğünde geleceği bekleniyor tabi çerçevelerinden arındırılmışsa yoksa çerçeveli telefon olacak

Ekran çözünürlüğünde ise FHD beklentiler arasında.

iphone-7-ozellikleri-fiyati-1452625891

iPhone 7 çift çekirdekli gelmesi beklenirken klasik kendi yonga seti olan Apple A10 yonga seti ile geleceği kesin bilgiler arasında yer almakta.

RAM konusunda iPhone7 2 GB RAM ile kullanıcılarına hızına yetişemiyeceği bir arayüz sunacak.

pro

iPhone 7 Kamera Özellikleri 

Peki iPhone 7 kamera özellikleri nasıl olacak megapiksel iPhone’de çok önemli değil fakat kamera ve özellik olarak kullanıcılarına parasını hak etmeye yakın bir performans göstereceğinden eminiz.

Arka Kamerası 12 Megapixel ile devam edeceğini düşündüğümüz iPhone 7 kamerası diyafram vb. pro özellikler ile kullanıcılarına farklı deneyimler kazandıracağını söylemek mümkün.

Ön kamerası da aynı şekilde çok beklentiye koymadan bizi 5 megapiksel olacağını söyleyebiliriz.

4K Video bekleyenler için ise ümit vermek zor olacak fakat çift kamera ile gelebilme ihtimali sızıntılar arasında yerini almakta ve böylelikle 3 kat daha zoom özelliğine kavuşmuş olacak ama sadece söylenti o kadar eli bol olduğunu düşünmüyoruz en azından başka serilere böler parça parça satar.

iPhone 7 ile kulaklık çıkışını unutun

iphone-7

Bir çok kampanya imza eposta atılan kulaklık girişi kalsın iPhone başka aksesuarlar satmak peşinde vs.. dedikoduları dönsede Apple dediğini yapar ve herkes gider alır bazıları için cazip gelsende bazıları içinde kapitalist bir sömürü rolünü üstlendi, ama bana kalırsa ne yapsa mustehak çünkü hitap ettiği kesim bunu gerektiriyor her neyse devam ediyoruz.

Son gelen sızıntıları değerlendirecek olursa kulaklık girişinin olmadığını söylemek mümkün 3.5mm kulaklık girişi kaldırıldı e tabiki dolayısıyla daha önce bir tasarımında olacağı söylenmekte.

 

iPhone 7 Tasarımı Nasıl Olacak ?

iphone-7-ozellikleri-fiyati

Evet arkadaşlar görsel’de gördüğünüz gibi yine bir çalışan ve sızıntı.

Tasarımını değerledirecek olursak neredeyse çerçevesiz bir telefon sunuyor daha önceki iPhone 6 ve iPhone 6 Plus serilerinde neredeyse telefon kadar çerçeve olduğunu söylemek abartılı olur 🙂 tasarım olarak tatmin edici bir tasarım sergilemiş Apple, iPhone 7 için, ayrıca iPhone 7 nin suya toza dayanıklı olacağıda sızıntılar arasında.

iPhone 7 Batarya Kapasitesi 

apple-iphone-5-batarya-degistirme-pil-degisim-programi

Apple’nin batarya problemi sürekli kullanıcılarının şikayetleri arasında yer alıyordu iPhone 6s serisi ile bataryayı bir tık ilerleten Apple iPhone 7 serisinde kullanıcılarını üzmemeye karar vermiş olsa gerek.

iPhone 7 batarya kapasitesinin 3.100 mAh olacağıda söyleniyor.

iPhone 7 Diğer Beklenen Özellikleri

3D Touch özelliği

Suya toza dayanıklılık

İOS 10/İOS X işletim sistemi

Kulaklık girişinin olmaması

Çerçevesiz bir ekrana sahip olması

Fiyatının çok pahalı olacağı kesin bilgiler arasında 🙂

Aldığımız topladığımız sızan iPhone 7 bilgilerini elimizden geldiğince sizlere aktarmaya çalıştık tanıtılması için henüz önümüzde bir süre var diğer topladığımız bilgilerin toplamını da başka bir konumuzda sizlere aktarmaya çalışacağız yorumlarınızı bizden eksiltmeyin teşekkürler bizi takip ettiğiniz için sosyal medya’da 🙂  görüşmek üzere.