Samsung Galaxy S7 Hakkında Bilgiler

Samsung Galaxy S7 Hakkında Bilgiler

10 Şubat 2016 0 Yazar: Seri Admin

Samsung Galaxy S7 Hakkında Bilgiler

samsung-galaxy-s6-wireless-charging-dsc08705

Genel bir konu daha ele alıyoruz bu yazımızda samsung galaxy s7 hakkında endiğimiz bilgileri sızdırılan özellik ve görselleri paylaşacağız sizlerle.

Samsung Galaxy S7 Nasıl Olacak,Samsung Galaxy S7 Ne Zaman Çıkacak?,Samsung Galaxy S7 Teknik Özellikleri,Samsung Galaxy S7 Beklenen Fiyatı hakkında sizleri elimizden geldiğince bilgilendirmeye çalışacağız hayde bakam hayırlısı.

2016 amiral gemisi tanıtım ayı şubat ve sonraki aylar olarak bir çok telefon boy göstermek için diğer rakiplerini ezebilmek geçebilmek için kıyasıya yarışıyor LG G5, HTC ONE M10, iPhone 7 vb. telefonlar pazar payını artırmak veya mevcut müşterisini elinde tutmak için mücadele verecek.

Bu amiral gemileri tanıtılmadan önce bin bir haber basına sızdırılan görseller, teknik özellikler, yalanlar doğrular at izi oluyor it izi ama son aşamalarda herşey gittikçe daha netleşiyor bizde sizlere bu karmaşalardan edindiğimiz net ve net olmayan idda edilen özellikleri ve bilgileri aktaracağız.

Samsung Galaxy S7′nin öncellikle tasarımına değinelim zaten daha öncesinde’de kullanıcıların çok büyük tasarım değişikliği beklentisinde olmaması gerektiğini Samsung belirtmişti aradığı tasarım çizgisini bulduğu’da gerçeği yansıtmakta plastik ve çerçeve dayanıksızlığı ile bilinen Samsung son amiral gemilerinde Samsung Galaxy S6 da incelik sağlamlık konusunda beklentileri karşıladı cam ve metal karışımını kullandı ve bu tasarımında’da pek değişikliğe gitmeyeceğiniz bazı rötüş ve düzeltmeleri ve arayüz stabil ve hızlılığına gideceğini belirtmişti.

galaxy-s7-ozellikleri-1452501874-1452613701

Yukarıda yayınlanan görsel beklenen sızdırılmış tasarımı, tasarıma bakacak olursa evet tasarım konusunda Samsung kendi çizgisini devam ettirmekte arayüzdeki başarısını da yakalarsa eğer çok daha iyi olacağını belirtebiliriz.

galaxy-s7-gozuktu

galaxy-s7-2

sızdırılan görsellere bakılacak olursa samsung iddalı bir şekilde kullanıcılarına elinde tuttuğunda verdiği parayı hak edecek bir telefon havası yaratmakta.

cai2dpywiaain4k

arka tasarımıda alışılmış samsung tasarımına yakın tasarımlar iyileştirmeler ve güclendirilmiş arka kasayı ancak elimizde tuttuğumuzda incelediğimizde daha iyi fark edebiliriz.

Samsung Galaxy S7 Özellikleri

Özelliklerine bakacak olursak rakiplerine ayak uydurmak adına diğer üst seviye amiral gemillerinin altında kalmamak için gücünü snapdragon 820‘den alacak. Ayrıca iki ayrı işlemci ile gelmesi bekleniyor diğer işlemciside bildiğiniz üzere Exynos işlemsini‘de arenaya sürecek.

Yani Qualcomm Snapdragon 820 ve Exynos 8890 işlemcisini kullanacak.

Grafik ünitesi Aderno 530 olacağı kesin bilgiler arasında.

RAM konusunda tabiki Samsung Galaxy S7 4 GB RAM ile boy gösterecek.

Samsung Galaxy S7 Ekranı ise 5.1 inç büyüklüğünde 2560 x 1440 Megapiksellik çözünürlüğü olacak.

Peki Samsung Galaxy S7’nin Kamera Özellikleri Nasıl Olacak ?

Kamera konusunda megapiksel olarak tatmin edici görünmesede fotoğraf çekimi video vb. özelliklerde nasıl olacağını kestirmek şuan mümkün değil. 12 megapixel bir kamerası olduğu söylentiler arasında pek mantıklı gelmesede kesin değildir zira önceki amiral gemisinde 16 megapixel kamera kullanmıştı her neyse  ..

12 Megapiksel ana kameraya 5 megapiksel ön kameraya sahip olacağını belirtelim.

belirttiğimiz gibi kamera kalitesi megapixel olarak ölçülmesinin yanlış olması bizlere neler verebildiği önemli diğer söylentilere göre ise bu geliştirilmiş kamera f/1.7 diyafram değerinin olacağı böylelikle düşük ışıkta daha net fotoğraflar elde edebileceğiz.

Dahili hafızasının 64 GB olacağını söylemek rahatlatıcı artırılabilir sdkart deseği olacağı henüz belirgin değil.

Bilgilerini sızdıranlar size söylentilere göre samsung çalışanları

Gel Gelelim Samsung Galaxy S7’nin Batarya Özelliklerine

Samsung çalışanlarından eline geçtiği Samsung Galaxy S7 teste tuttuğu ve o bataryanın yaklaşık iki gün süre gittiği söylenmekte parlaklık seviyesi ise yüzde 75 de iken eğer bu idda doğruysa samsung bize istediğimiz batarya performansını rahatlıkla sağlayacak.

Samsung Galaxy S7 batarya kapasitesi 3000 mAh

galaxy-s7-batarya-1454588428

Samsung Galaxy S7 Ne vakit tanıtılacak peki

Samsung Galaxy S7 şubat 21 de tanıtılması bekleniyor satışa çıkması ise mart ayı ortası falan olur diye tahmin ediyoruz

Samsung Galaxy S7 Geekbench Test Sonuçları tekli ve çoklu çekirdek kullanımı detayları görselde belirtilmekte

geekbench-1454931750

 Samsung Galaxy S7 diğer temel özellikleri

USB TYPE-C ile hızlı şarj sağlaması

Suya ota toza dayanıklı olması

Tabiki Android’in bir türlü kavuşamadığımız son sürümü 6.0 marshmallow ile birlikte gelmesi

bir söylenti daha var İOS’un 3D Touch özelliği gibi bir özellikle gelmesi onunda adına ClearForce demesi ile gelmesi

galaxy-s7-1

aha buda çalışanın ihanetine uğraması veya bilinçli olarak merak uyandırmaya medyada yer almaya çalışmasının kanıtı diyelim.

umarım sizlere doğru bir şekilde  Samsung Galaxy S7 hakkında bilgi aktara bilmişizdir biraz daha bekledikten sonra sizlere HTC ONE M10 hakkında genel bilgi vermeye devam edeceğiz. yorumlarınızı lütfen bizimle paylaşın.