LG G5 Hakkında Herşey !

LG G5 Hakkında Herşey !

10 Şubat 2016 0 Yazar: Seri Admin

LG G5 Hakkında Herşey !

lg-g5

Merhaba değerli Seri bilgi takipçileri son dönemlerde artan mobil hayranlığımız yeni yazılım güncellemeleri ve yeni amiral gemilerinin ardı arkası kesilmiyor teknolojiyi biz bile zaman zaman takip etmekte zorlanıyoruz.

Bu yazımızda LG G5 hakkında ortaya atılan iddalar resmi olarak açıklanan görseller ile şubat ayında yanı bu ay tanıtılacak olan LG G5 hakkında genel bilgi vereceğiz, LG G5 diğer G4, G3, G2’nin dışına çıkarak bildiğimiz ve beklediğimiz üzere ses ve güç tuşunun kasa arkasından alındığını klasik olarak yan tarafa taşıdığını sızdırılan görsellerde görmemiz açıkça ortada neden böyle bir yola baş vurduğu anlamsız çünkü kendi marjinal tasarımını getirdiği şekilde devam etmesi bence daha iyi olurdu.

lg-g5-4

klasiğe geçiş yapması sadece ses ve güç tuşlarının yana alması ile sınırlı değil aynı zamanda bununla beraber klasik andorid işletim sistemli nexsus vb. telefonların telefonun arka kısmına kamera altına eklediği parmak okuyucu ile klasiğin dibini yaşatmakta ısrarlı.

Bir açıklanmayan diğer konu ise elbette kapastiv tuşlar, sanal tuş geleneğine devam mı edecek ?  yani ekrandan yiyen sanal tuşlar mı yoksa kapasitiv tuşlar mı kullanılacağı, zira tasarımda bazı firmalar markalar yeniliğe gidelim derken batırıanlar da oluyor bakalım bu bağlamda lg yeni amiral gemisi g5 ile batırmayı başarabilecek mi?

Bana kalırsa lg g2 ilk amiral gemisindeki çerçeve ekran orantısını iyi yakalamış marjinal bir giriş yapmış ve bundan dolayı iyi satışlara imza atmış bir amiral gemisinin izinden gitmek daha mantıklı olurdu.

lg-g5-3

Ön panelde altta kullanılan lg logosunun arkaya alınması veya logo biciminin home tuşu olarak aynı zamanda bir parmak izi okuyucu konumuna getirilmesi ve sağına soluna ekrandan yemeyen kapastiv tuşların bulunması ona kendi çizgisinde ap ayrı bir tasarım ve yenilik getireceğini düşünüyordum.

lg-g5-2

Şimdi gelelim yeni amiral gemisi LG G5‘in teknik özelliklerine

LG’nin yeni amiral gemisinin gücünü Snapdragon 820‘den alacağı beklentilerimiz ve söylentiler çerçevesinde gün geçtikçe netleşmekte çünkü rakipleri ile dans edebilmenin başka yolu yok.

LG G5 için RAM’inde kesinleştiğini söylememiz doğru olur sanırım daha önceki G4 modelinde 3 GB RAM kullanan LG son amiral gemisi olan LG G5’de 4 GB RAM kullanması kesin gözüyle bakılıyor.

Ekran özelliklerine bakacak olursak LG 5.6 inç ile bekleniyor alışılmışlığın dışına çıkan ve rakiplerinin gerisinde kalmamakta iddalı, IPS LCD bir ekran ile beklenen LG G5 rakiplerine zor günler yaşatacak gibi görünüyor ve OLED ekran ile geleceği netleşiyor.

LG G5’te 21 Megapiksellik, OIS ve laser autofocus destekli bir ana kamerası olacak 4K video kaydı da yapabilen bu ana kameraya, 8 Megapiksel çözünürlüğünde bir ön kamerası beklentiler arasında.

lg-g5 (1)

Batarya konusunda genelde pek şikayetçi olmayan bir kullanıcı kitlesi olan LG son amiral gemisi olan LG G5’de kullanıcılarını ve bekleyenleri üzmeyeceğinide belirtebiliriz, LG G5 de 3500 mAh gücünde bir batarya kesin gözüyle bakılsada 4000 mAh bir batarya kullanmasıda sürpriz olmayacaktır ve gerçekten 4000 mAh bir batarya rakiplerini kızdıracaktır daha öncede iPhone gönderme yapmıştı batarya konusunda.

lg-g5-1

LG G5‘in hızlı şarj özelliğine sahip olmasıda kesin gözüyle bakılıyor, çünkü bataryanın büyük olmasına ortantılı ve rakip pazar payını artırmanın yolu buradan geçeceğinin farkında.

lg-g5 (1)

Üstteki görselde belirtikleri üzere parmak izi okuyucusunun arka atıldığını ve parmak izi okuyucusu olacağı kesin bilgiler arasında, henüz telefon tanıtılmadan ünlü telefon kılıf üreticisi olan spigen sgp tarafından kılıfın ortaya çıkması aynı zamanda tasarımı da gözler önüne seriyor, tasarımda aynı zamanada dedemin zevkine uygun yapılan deri tasarımdan vazgeçmesine kesin gözüyle bakılıyor ve metal bir tasarımla bekleniyor  şunu da belirtelim arkadaşlar iç yüz ön yüzü sadece kosept yerleştirilmesi yani ön yüzü gerçeği yansıtmamakta.

Son gelen görseller LG Tarafından resmi

LG gün geçtikçe sızdırılan görseller ve rakiplerine göndermesi ile gündemde ve son olarak ekranın sürekli açık kalacağı yönünde bir görsel paylaştı bu özelliğin ismi ise allways onlg-g5-always-on-display-970-80

kısadan hisse daha önce nokia telefonlarda gördüğümüz açık akran şekilde olacak gelen e-postaları sms’leri ve tüm bildirimlerimizi sürekli ekranımızda görme imkanımız olacak ayrıca saat veya tarihe güne bakmak için arada çıkartıp güç düğmesine basmamıza gerek kalmadan görebileceğiz e şimdi diyeceksiniz ki batarya konusunda sıkıntı yapar mı çok fazla enerji harcamaz mı işte sevindirici haber aksine bataryanızın ömrünü uzatacak  bir teknoloji kullanılacak.

lg-g5-always-on-01

Daha önce nokia telefonlarda gördüğümüzü  belirttik bunun yanında kullanan diğer akıllı telefon markalarınında kullandığını belirtelim örneğin motorola telefonlarda Active Display olarak vardı google’ın enson nexus telefonlarında kullanıldığını belirtelim LG G5 ile aynı gün yani 21 Şubatta tanıtımı olan Samsung’unda benzer bir özellik kullanacağı beklenmekte.

Resmi olmasının nedeni ise LG resmi facebook sayfasında görseli paylaşmış olması.

Buna Rağmen pil tüketimi minimum olacak

genelde oled ekranda bu özellik kullanıldığı için oled ekran kullanacağı büyük tahminlerimiz arasında ve oled ekranda ekranın tümünün açık olduğu kadar bir enerji tüketmiyor buda bize daha fazla enerji tasarrufunu getiryor çünkü neredeyse ekran kapalıymış gibi bir enerji tüketiyor ve bizde sürekli güç düğmesine basarak veya telefonu sürekli kapatıp açıp bildirimlere bakmamızı engelliyor böylece tasarruf etmemizi sağlıyor.

Evet arkadaşlar LG’nin yeni amiral gemisi  LG G5 hakkında teknoloji dünyasında aldığımız duyumlar görseller ve özellikler bu şekilde kesin ve kesin olmayan bilgiler ve yazımızda yanlış yansıtmış olduğumuz veya yanlış olacak yazılarımız için şimdiden özür dileriz maksadımız sizi yanıltmak değil size bilgi aktarmak seribilgi.com