Vivo’dan, iPhone 6s Plus’a Alternatif Telefon.

Vivo’dan, iPhone 6s Plus’a Alternatif Telefon.

23 Kasım 2015 0 Yazar: Seri Admin

Vivo’dan, iPhone 6s Plus’a Alternatif Telefon.

vivo-x6-plus

Daha önce iPhone 6s’e karşı X6 isimli modelini tanıtan ve bu modelin iPhone 6s’ten hızlı olduğunu iddia eden Vivo, şimdi de X6 Plus modeliyle iPhone 6s Plus’a kafa tutuyor.

Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo, geçtiğimiz ay tanıttığı ve iPhone 6s’ten hızlı olduğunu iddia ettiği yeni amiral gemisi modeli X6 ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Vivo X6 ve iPhone 6s’i bir videoda karşı karşıya getiren firma, X6’nın iPhone 6s’ten daha hızlı olduğunu gözler önüne sermişti.
Vivo’nun resmi tanıtımını 30 Kasım’da gerçekleştireceği Vivo X6’nın büyük ekranlı versiyonu Vivo X6 Plus’ta geçtiğimiz gün Çin’in sertifikasyon sitesi TENAA’da ortaya çıktı.

Vivo’nun iPhone 6s Plus’a rakip olarak tasarladığı Vivo X6 Plus’ın L ve D segmentinde iki farklı varyasyonla satışa sunulacağı iddia ediliyor. Şu anda bu iki varyasyon arasında ne gibi farklılıkların olacağı ise henüz netleşmiş değil.

Vivo X6 Plus özellikleri
Gücünü 10 çekirdekli MediaTek Helio X20 yonga setinden alan Vivo X6 Plus, 4GB RAM ve 32GB dahili depolama alanına sahip. 1440×2560 piksel çözünürlüğünde 5.7 inçlik bir ekrana sahip olan phablette 21 Megapiksellik ana kameraya 12 Megapiksellik ön kamera eşlik edecek.

4000 mAh gücündeki devasa bir bataryadan beslenecek olan Vivo X6 Plus’ın ne zaman tanıtılacağı ise henüz netlik kazanmış değil.