Facebook Sevgilisinden ayrılanlara kolaylık

Facebook Sevgilisinden ayrılanlara kolaylık

23 Kasım 2015 0 Yazar: Seri Admin

Facebook Sevgilisinden ayrılanlara kolaylık

Uzun zamandır Facebook üzerinden çeşitli ilişki durumlarını belirleyebiliyor ve profilinizde paylaşabiliyorsunuz. Ancak ilişkiniz sona erdiğinde bazı can sıkan detaylar gözünüze çarpabiliyor. Facebook, bunu önlemek için önemli bir adım attı.

face

Söz konusu yenilikler özel hayata biraz fazla müdahale gibi gelebilir. Ancak şu gerçeği kabullenmek lazım ki Facebook artık hayatımızın bir parçası. Dolayısıyla böyle yeniliklere de olumlu yönlerinden bakmak lazım. Şimdi, sevgilisinden ayrılanlar için neler gelmiş bakalım.

Facebook üzerinden bir ilişki durumunuzu değiştirdiğinizde Facebook bunu ilişkiniz bitmiş olarak algılıyor ve size bazı önerilerde bulunuyor. İlişki durumunuzu “İlişkisi yok” olarak güncellerseniz seçebileceğiniz bazı şeyler var.

İlk etapta belirleyebileceğiniz şey, ilişki durumunuzu değiştirdiğinizi karşı tarafa söyleyip söylememek. İlişkinizi iki türlü sonlandırabiliyorsunuz. Kendi yaptığınız değişikliğin karşı tarafa bir bildirim olarak gitmesini seçebilir veya seçmeyebilirsiniz. Ancak asıl özellikler buradan sonra başlıyor.

face1

İlişkinizi bitirdiğinizde eski partnerinizi Facebook’ta daha az görmeyi seçebiliyorsunuz. Facebook arkadaşlığınız bozulmuyor ancak Facebook, karşı tarafın gönderilerini size ana akışta göstermiyor. Burada iki aşamalı bir derecelendirme söz konusu. Ya çok az görüyorsunuz ya da hiç. İkisinden birini seçiyorsunuz. Bir diğer yapabileceğiniz şey, eski partneriniz ile eklediğiniz fotoğrafların ve diğer paylaşımları kaldırmak. Gönderi tek tek seçerek kaldırabiliyor veya tüm paylaşımları tek bir seferde silebiliyorsunuz.