HGS bakiye sorgulama ve bakiye yükleme nasıl yapılır?

HGS bakiye sorgulama ve bakiye yükleme nasıl yapılır?

19 Ekim 2015 0 Yazar: Seri Admin

HGS bakiye sorgulama ve bakiye yükleme nasıl yapılır?

fft99_mf5816150

PTT online hizmetler üzerinden HGS bakiye sorgulama ve bakiye yükleme işlemlerini kolayca halledebilirsiniz. PTT online hizmetler üzerinden nasıl yapılır? nasıl yapılır? Detaylar haberimizde…

HGS sistemi köprü ve otoyol girişlerinde hızlı geçiş yapmanı sağlayan bir sistemdir. HGS sistemi eskiden kullanılan KGS sisteminin yerine getirilen yeni bir hizmettir. HGS sistemi sayesinde artık köprü ve otoyol girişlerinde duraksamadan ve zaman kaybı yağşamadan geçiş yapabilmek mümkün hale gelmiştir.

Peki HGS bakiye sorgulama ve bakiye yükleme işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar!

HGS sistemine nasıl üye olunur? HGS bakiye sorgulama nasıl yapılır?

HGS sisteminden faydalanabilmek için öncelikle PTT kurumlarından bir hesap açtırmanız gerekiyor. PTT’den hesap açtırdıktan sonra PTT kurumlarından bir HGS çipi almanız gerekiyor. Bu HGS çipini aracınızın ön camına taktıktan sonra HGS sistemini kullnarak geçişlerinizi yapabilmeniz mümkün.

HGS sistemine anlaşmalı bankalar aracılığıyla da üye olabilirsiniz.HGS bakiyenizi anlaşmalı bankalardan öğrenebileceğiniz gibi PTT kurumuna giderek de HGS bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

HGS bakiye sorgulama işlemini ayrıca internet üzerinden de yapabilirsiniz. HGS bakiye sorgulama işlemini HGS müşteri hizmetleri internet sitesinden gerçekleştirebilirsiniz. HGS bakiye sorgulama işleminizi aşağıdaki linki kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

HGS BAKİYE SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN!

HGS müşteri hizmetleri üzerinden üyelik nasıl oluşturulur?

HGS müşteri hizmetlerinden işlem gerçekleştirmek için sisteme kayıtlı bir üyeliğinizin bulunması gereklidir.

HGS müşteri hizmetlerine üye olabilmek için internet üzerinden HGS müşteri hizmetleri internet sayfasına giriş yapmalısınız. HGS müşteri hizmetleri giriş bölümünü seçtikten sonra sol tarafta bulunan seçeneklerden üye olun seçeneğini seçmelisiniz. Açılan sayfaya T.C. kimlik numaranızı veya vergi kimlik numaranızı, e-posta adresinizi girdikten sonra ve şifre oluşturmanız gereklidir. Bu bilgileri girdikten sonra güvenlik kodunu da girerek üyelik alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Üyelik alma işlemini tamamladıktan sonra sağ tarafta olan giriş sayfasına e-posta adresinizi ve biraz önce oluşturduğunuz şifrenizi sisteme girmelisiniz. Bu bilgileri girdikten sonra son olarak da güvenlik kodunu girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra HGS bakiye sorgulama ve HGS ile ilgili bir çok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. HGS müşteri hizmetlerine aşağıdaki linki kullanarak giriş yapabilirsiniz

HGS MÜŞTERİ HİZMETLERİ İÇİN TIKLAYIN!

HGS geçiş ihlali sorgulama nasıl yapılır?

HGS bakiye sorgulama işlemini PTT kurumunun HGS müşteri hizmetlerinin internet sitesinden gerçekleştirebildiğiniz gibi HGS geçiş ihlali sorgulama işlemini de HGS müşteri hizmetlerinin internet sitesinden gerçekleştirebilirsiniz.

HGS müşteri hizmetlerinin internet sitesine giriş yaptıktan sonra ana sayfada yer alan geçiş ihlali sorgulama seçeneğini seçmelisiniz. Geçiş ihlali sorgulama seçeneğini seçtikten sonra açılan sayfaya sorgulama yapmak istediğiniz aracın araç plaka numarasını girmeniz gereklidir. Araç plaka numarasını girdikten sonra ekranda gördüğünüz güvenlik kodunu gerekli yere girmelisiniz. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra HGS geçiş ihlali sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

HGS geçiş ihlali sorgulama işlemini gerçekleştirdikten sonra eğer aracınızın plakasının üzerinde bir geçiş ihlali varsa bunu bir an önce ödemeniz gereklidir. E devlet üzerinden HGS hesap bilgileri sorgulama işlemlerinizi yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

E DEVLET ÜZERİNDEN HGS HESAP BİLGİLERİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN!

 

 

kaynak: sabah