Dropbox, yeni özelliği duyurdu

Dropbox, yeni özelliği duyurdu

19 Ekim 2015 0 Yazar: Seri Admin

Dropbox, yeni özelliği duyurdu

Geçtiğimiz dönemlerde Hackpad isimli gelişmiş metin editörünü satın alan Dropbox, bu özelliğini kullanabileceği ilk ve oldukça kapsamlı bir servis duyurdu. Dropbox Paper olarak adlandırılan bu servis ilk kez basına yansıdı.

5621df67ac1fe326348771eb
Facebook “Paper”ı duyurdu
Dropbox Paper, temelde ofis dosyalarınızı depolayıp, paylaşabileceğiniz bir hizmet. Ancak sadece bununla sınırlı değil. Dropbox, ofis ve çalışma dosyalarına farklı özellikler kazandırıyor. Tıpkı Google Dökümanlar gibi dosyalar çevrimiçi şekilde oluşturulup saklanabiliyor. Özellikle ekip çalışmaları düşünülerek tasarlanmış olan Dropbox Paper, kurumsal ihtiyaçlar için son derece uygun görünüyor.

Dropbox Paper içerisinde oluşturacağınız ofis dosyalarına, yine Dropbox içerisinde başka dosyaları (fotoğraf, video, PDF vs.) sadece linklerini kopyalayıp yapıştırarak koyabiliyorsunuz. Birden fazla kullanıcı tek bir dosya üzerinde aynı anda çalışabiliyor. Çalışma arkadaşlarının birbirlerini dosyalar içerisinde etiketlemesi de mümkün. @kullanici_adi şeklindeki etiketlemeler ile kullanıcılar etkileşime girebiliyor.

Dropbox Paper özelliği tam anlamıyla modern bir e-çalışma ortamı yaratmaya aday diyebiliriz. Firma, bulut teknolojilerinin her yönünden faydalanmış görünüyor. Bu alandaki en büyük rakibi ise şimdilik Google gibi görünüyor. Google yıllardır Dokümanlar özelliği ile kullanılıyor. Dolayısıyla Dropbox Paper’ın hedeflediği kitlenin neredeyse tamamı Google’da. Servis şimdilik genel kullanıma açık değil, ancak ön kayıt yaptırarak ilk deneyenlerden biri olmak istediğinizi belirtebiliyorsunuz.