Pepsi’den Cevap Geldi !

Pepsi’den Cevap Geldi !

15 Ekim 2015 0 Yazar: Seri Admin

561cb5c786857614ac03ed15

Pepsi’den Cevap Geldi !

Dünyaca ünlü Pepsi, geçtiğimiz hafta şaşırtıcı bir iddia ile gündeme gelmişti. Weibo isimli sosyal ağda firmanın onaylanmış hesabıyla yayınlanan bir görselde “Pepsi Phone” yazısı dikkat çekiyordu. Bu iddiayı gündeme getirmiştik. İddia, Pepsi’nin bir akıllı telefon üreteceği yönündeydi. İddia doğru çıktı, Pepsi, Techradar isimli internet sitesine bir akıllı telefon üreteceğini söyledi.

Ancak heyecanlanmak için henüz erken. Evet Pepsi bir akıllı telefon üretecek. Hatta bu akıllı telefonu, aksesuarları ile birlikte üretecek. Fakat bu cihaz hakkında detaylar henüz belli değil. Bu girişimin bir pazarlama stratejisi olarak mı yoka Pepsi’nin yeni bir faaliyet alanı mı olacağı henüz belli değil. Belli olan tek detay, bu telefonun ilk etapta sadece Çin’de satışa çıkaracağı.

Söz konusu telefonu üretmek için Pepsi, bir akıllı telefon fabrikası kurmayacak. Onun yerine Çin’deki üreticilerle anlaşarak Pepsi lisanslı bir telefon ürettirecek. Cihaz sadece Çin’de satışa çıkacak. Bu kararın iki anlamı olabilir.

Birincisi, Pepsi sadece bir reklam kampanyası için böyle bir işe kalkışmış olabilir. Eğer bu reklam kampanyası sadece Çin’i ilgilendiriyor ve Çin’deki Pepsi tüketimini artırmak adına yapılıyorsa, telefonun Çin’de satışa çıkması mantıklı olabilir. Diğer yandan Pepsi’nin bu sektöre adım atması da mümkün. Böyle bir hamle için ilk etapta Çin’i hedef seçmesi de maddi açıdan mantıklı olabilir.

Kaynak: cnnturk