Microsoft Surface Book Hemen Tükendi !

Microsoft Surface Book Hemen Tükendi !

15 Ekim 2015 0 Yazar: Seri Admin

1444893976680

Microsoft Surface Book Hemen Tükendi !

Microsoft’un son ürünü, yüksek fiyatına rağmen kısa sürede tükendi!
Microsoft geçtiğimiz hafta şirketin ilk dizüstü bilgisayarı Surface Book tanıtımı ile herkesi şaşırtmıştı. Yeni raporlar, tasarım açısından son derece olumlu tepkiler alan dizüstü bilgisayara büyük bir rağbet olduğu yönünde.

Microsoft’un web sitesinde bakıldığında Surface Book’un en yüksek konfigürasyonlu modeli için stokların tükendiği, ön siparişin kapandığı görülüyor. 2.699 dolarlık fiyat etiketine sahip üst düzey makine, 13.5 inç 3.000 x 2.000 çözünürlüklü ekran, Intel Core i7 işlemci (ayrı bir Nvidia GPU ile birlikte), 16GB RAM, 512GB SSD disk ve aynı zamanda Surface Pen ile birlikte geliyor.

Belki de en önemlisi Surface Book’ın şık görünümünün yanında daha fazla esneklik ve sağlamlık sunacak özel dinamik menteşeli bir dayanak noktasına sahip olması.

Yeni dizüstü bilgisayarın 26 Ekim tarihinde raflarda yerini alması bekleniyor.

Surface Book bu haberle duyurulmuştu

Microsoft ilk dizüstü bilgisayar modeli Surface Book’u tanıttı. Güçlü bir donanım altyapısı bulunan bilgisayar çıkartılabilir klavye ve şık tasarımı ile dikkat çekiyor.

Yazılım devi Microsoft, donanım alanında da uzun yıllardır üretim yapan bir firma. Fare, klavye, tablet ve telefon üreten firmanın en yeni ürün kategorisi ise dizüstü bilgisayar oldu. Firmanın duyurusunu yaptığı ilk dizüstü bilgisayarı olan Surface Book, tablet-bilgisayar karışımı bir tasarıma sahip.

13.5 inç büyüklüğünde, 3000×2000 piksel çözünürlüğünde dokunmatik bir ekranı bulunan Surface Book, Intel Core i5 ya da i7 işlemci kullanabiliyor. 2 adet USB, kart okuyucu, 8-16 GB RAM, 128-512 GB SSD depolama seçenekleri, 5 Megapiksel ön, 8 Megapiksel arka kamera ve 12 saat pil ömrü gibi özellikleri bulunan bilgisayar klavyesinden ayrılarak tablet modunda kullanılabiliyor. Klavyesi ile beraber 1.51 kg olan bilgisayar, klayvesiz olarak 728 gram ağırlığı sahip.

Surface Pen isimli haricen satılan özel bir kalemi de bulunan Surface Book, Apple’ın MacBook Pro modeliyle rekabet etmeye hazırlanıyor. Bilgisayarda firmanın geliştirdiği Windows 10 işletim sistemini kullanılıyor. ABD satış fiyatı (donanıma göre değişiyor) 1299 – 2699 dolar aralığında olan Surface Book’un Türkiye’de satılıp satılmayacağı bilinmiyor. Microsoft’un daha önce ürettiği Surface tablet modelleri Türkiye pazarında satılmamıştı.

Microsoft aynı zamanda Surface Pro ailesinin dördüncü modeli olan tablet bilgisayarı da tanıttı. Surface Pro 4, Intel Skylake platformu işlemcilerine kullanıyor. 16 GB RAM ve 1 TB’a kadar çeşitli seçenekler sunacak olan yeni tablet, 12.3 büyüklüğünde 2160 x 1440 piksel dokunmatik ekran, ayrılabilir klavye, Windows 10 Pro işletim sistemi, 8 Megapiksel ana kamera, ayrıca satın alınabilen Surface Pen kalem aksesuar gibi özellikler sunacak.

ABD fiyatının 899 dolardan başladığı tablet bilgisayarın Apple’ın kısa bir süre önce duyurduğu iPad Pro modeline rakip olması bekleniyor.