Sony Xperia M4 Teknik Özellikleri

Sony Xperia M4 Teknik Özellikleri

14 Ekim 2015 0 Yazar: Seri Admin

sony_xperia_m4_teknik_ozellikleri_turkiye_satis_fiyati_ve_cikis_tarihi_h508_f694f

Sony Xperia M4 Teknik Özellikleri

Sony Xperia M4 Teknik Özellikleri – Türkiye Satış Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Sony Xperia Mp4 Codec hakkında merak edilen detaylar haberimizdedir.Üst segmentte revize edilmiş Xperia Z3 modeli olan Xperia Z3+ ile iddialı bir giriş yapan Sony, orta segmente de başarılı özellikleriyle dikkat çeken Sony Xperia M4 Aqua ile hızlı bir giriş yapmış durumda.

Sony Xperia M4 Teknik Özellikleri – Türkiye Satış Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Sony Xperia Mp4 Codec

Sony Xperia M4 Teknik Özellikleri – Türkiye Satış Fiyatı ve Çıkış Tarihi belli oldu.Üst segmentte revize edilmiş Xperia Z3 modeli olan Xperia Z3+ ile iddialı bir giriş yapan Sony, orta segmente de başarılı özellikleriyle dikkat çeken Sony Xperia M4 Aqua ile hızlı bir giriş yapmış durumda. işte haberin detayları…
Perakende mağazalar, operatör tarafında Avea’nın avantajlı fiyatları ve Sony’nin satış mağazalarından alınabilir olan ve 8 GB’lık sürümünün 1099 TL fiyata sahip olduğu Xperia M4 Aqua, inceleme konuğumuz.

Sony Xperia M4 Aqua incelemesi

Amiral gemi özelliklerini uygun fiyata sunan Sony Xperia M4 Aqua ile ilgili pek çok detayı, hazırladığımız inceleme videosunda bulabileceksiniz.

Sony Xperia M4 Aqua fiyatı

Sony Xperia M4 Aqua’yı, 1099 TL’ye peşin alabiliyorsunuz. Ayrıca Avea’nın ayda tarifeye ek 22 TL’den başlayan kampanyalı fiyatlarıyla da M4 Aqua’yı satın alabilirsiniz.

Sony Xperia M4 Aqua teknik özellikleri

5 inç 720p HD IPS LCD ekranlı Sony Xperia M4 Aqua, Xperia Z3’ün tasarım anlayışı ve IP68 sertifikası ile suya ve toza dayanıklı olarak geliyor.

136 gram ağırlığındaki Sony Xperia M4 Aqua, 7.3 mm inceliği ile üst segment cihazları aratmayan bir malzeme kalitesine sahip.

Güçlü donanım
Qualcomm’un ARM Cortex A53 çekirdeklerinden 8’ini kullanan Snapdragon 615 işlemcisini kullanan M4 Aqua’nın, 4 çekirdeği 1.5 GHz, diğer 4 çekirdeği ise 1 GHz hızında çalışıyor.

Adreno 405 grafik birimiyle beraber 720p çözünürlüğünde başarılı bir performans sunan cihaza 2 GB RAM eşlik ediyor.

Cihazın bu özelliklerin yanında sönük kalan noktası ise dahili 8 GB’lık depolama. 8 GB’lık depolamanın yaklaşık 4 GB’ını kullanabiliyorsunuz. Geri kalan depolama ihtiyaçlarınız için devreye microSD kart giriyor.

Başarılı kamera özellikleri

Selfie tutkunu gençleri mutlu edecek 5 megapiksel ön selfie kameraya sahip Xperia M4 Aqua, arka tarafta ise 13 Megapiksel çözünürlüğünde Exmor RS sensöre sahip. Ön kamerası 720p, ana kamerası ise Full HD video kaydı yaptığını da hatırlatalım.

Şaşırtıcı batarya performansı

PCMark Work battery test sırasında 7 saat 33 dakika gibi 3000 mAh bataryaya sahip tüm üst seviye cihazlardan yüksek batarya ömrü sunan 2400 mAh’lik Xperia M4 Aqua, bizleri şaşırttı.

kaynak: HaberPort