Samsung Galaxy Grand On resmiyet kazandı

Samsung Galaxy Grand On resmiyet kazandı

12 Ekim 2015 0 Yazar: Seri Admin

561a40fc8685761e0424683c

Samsung Galaxy Grand On resmiyet kazandı

Samsung Galaxy Grand On modeli hakkındaki ilk bilgileri geçtiğimiz ay sizlere aktarmıştık. Galaxy Mega On modeliyle birlikte piyasaya çıkacağı söylenen model TENAA’dan sertifika alarak resmiyet kazandı.
Fiyatı ve çıkış tarihi henüz belli olmasa da modelin çoğu teknik özelliği belli oldu. Çin’li sertifika kurumu TENAA’da yer alan bilgilere göre Samsung Galaxy Grand On modelini aktarıyoruz.

Galaxy Grand On modeli SM-G5500 model numarasıyla piyasaya çıkacak. 5.1 inç büyüklüğünde ekranla gelecek olan modelde 720 x 1280 yani 720p çözünürlük tercih edilmiş. Çift çekirdekli 1.2 GHz işlemciye sahip olan modelde Samsung’un kendi üretimi olan Exynos 3475 yongası kullanılmış. Ayrıca modelin 1.3 GHz hıza sahip dört çekirdekli bir versiyonu da gelebilir. 8 GB depolama alanı sunacak olan modelde micro SD hafıza kartı desteği bulunuyor.

Giriş seviyesi olarak düşünebileceğimiz modelin Hindistan ve Afrika bölgelerinde satışa çıkacağı düşünülüyor. Dört çekirdekli işlemciye sahip versiyonu ülkemizde de satılabilir. Çünkü ilk Galaxy Grand serisi Türkiye’de satılmıştı.

Cihazın arka tarafında 8 MP, ön tarafında ise 5 MP çözünürlüklü kameralar bulunuyor. LTE desteğiyle gelecek olan modelde Android 5.1 Lollipop sürümü kullanılacak. Android 6.0 Marshmallow’un gelmesi pek mümkün görünmüyor. Pil kapasitesi olarak ise modele göre dev bir pil kullanıldığını söyleyebiliriz. 2600 mAh kapasiteli pille gelecek olan modelin 200 Doların altında bir etiketle satılacağını tahmin ediyoruz.

kaynak: cnnturk