iOS 9 indirilirken hata veriyorsa çözümü burada

iOS 9 indirilirken hata veriyorsa çözümü burada

17 Eylül 2015 0 Yazar: Seri Admin

iOS 9 indirilirken hata veriyorsa çözümü burada

55f9b04e04207c245cd51a1e

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 9 Türkiye için yayınlandı. Saat 20.00 itibariyle yayınlanan güncellemeyi indirmek isteyen bazı kullanıcılar “Yazılım Güncellenemedi. iOS 9 indirilirken bir hata oluştu.” mesajı alıyor. Bu hatanın çözümünü sizler için yazdık.

Geçtiğimiz hafta 9 Eylül’de yeni iPhone ve iPad modellerinin duyurulduğu etkinlikte iOS 9 için 16 Eylül tarihi verilmişti. 16 Eylül’de akşam saat 20.00’da başlayan iOS 9 dağıtımı Türkiye’deki tüm cihazlara ulaştı. Ancak bazı kullanıcılar güncellemeyi yükleyemiyor.

Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme sekmesinden güncellemeyi İndir ve Yükle dediğinizde size bir kullanıcı sözleşmesini kabul etmeniz söyleniyor. Bu sözleşmeyi kabul ettikten sonra “Güncelleme istendi…” mesajı gözüküyor ardından ise yukarıdaki gibi bir hata mesajı alıyorsunuz. Sonuç olarak bazı kullanıcılar güncellemeyi yükleyemiyor. Bu hata mesajının sebebi donanımsal veya yazılımsal bir sorun değil. Aşırı yoğunluk sebebiyle güncelleme talebinize karşılık verilemiyor. Bu sorunu çözmenin yolu ise oldukça basit.

Telefonunuzu USB bağlantısı ile iTunes’a bağlamanız gerekiyor. iTunes gerekli yedeklemeleri yaptıktan sonra telefonunuz için güncelleme olduğunu söylüyor. Güncellemeyi telefonunuz yerine iTunes bilgisayarınıza indirip telefona öyle kuruyor. Böylelikle bu sorundan kurtulmuş oluyorsunuz. Eğer iTunes’a bağlamanıza rağmen güncelleme yapamıyorsanız, yoğunluğun geçmesini beklemek zorundasınız.

kaynak : cnnturk