Sosyal Medya Devine Türkiye’den 39 Milyon Kişi Takılıyor

Sosyal Medya Devine Türkiye’den 39 Milyon Kişi Takılıyor

3 Eylül 2015 0 Yazar: Seri Admin

Sosyal Medya Devine Türkiye’den 39 Milyon Kişi Takılıyor

Türkiye’de sosyal medya devine takılan kişi sayısı yaklaşık 39 milyon kişi facebook kullanmakta.

facebook,twitter

Facebook açıklamaları ve bilgilerine göre şirkettin yapmış olduğu açıklamada Türkiye’de 39 milyon kişi Facebook sitesine giriş yapıp çıkmakta. Tabi sosyal medya devi olan Facebook web sitesini kullanan kişilerinin çoğu mobil telefonlardan giriş yapmakta yüzde kaçı peki mobil girişi yapıyor Facebook web sitesine diye soracak olursanız %85kişi akıllı telefonlardan Facebook web sitesine bağlanmakta.
Peki Dünya geneli sosyal medya devi olan Facebook günlük giriş yapan kullanıcı sayısı kaç onunda bilgilerini öğrenmiş olduk Haziran 2015 tarihi ile birlikte 968 milyon kişinin Facebook web sitesine giriş yapmakta bununla birlikte şöyle bir açıklama daha dile getirdi.

Sosyal medya kullanıcılarının 844 milyon kişinin mobil cihazlarla bağlanmakta kullanıcıların Facebook, Messenger, Instagram gibi diğer sosyal medya sayfalarında günlük ortalama tahminlerine göre 46 Dk lik bir zaman geçirmekteler. Facebook ta ise günlük online olarak kalan kullanıcı yüzdesi ise %83,1’ini ABD, Kanada dışı giriş yapan sosyal medya kullanıcılar.