Facebook’dan Kırılması İmkansız Rekor

Facebook’dan Kırılması İmkansız Rekor

28 Ağustos 2015 0 Yazar: Seri Admin

Facebook’dan Kırılması İmkansız Rekor

Hiç şüphesiz Dünya’nın en popüler sosyal paylaşım ağı olan Facebook, inanılması güç bir rekora imza atmış bulunmakta. İşte detaylar… Mark Zuckerberg tarafından temelleri atılan ve kısa sürede popüler bir site…

facebook-8217-dan-kirilmasi-imkansiz-rekor-8230--5998942 (1)

Hiç şüphesiz Dünya’nın en popüler sosyal paylaşım ağı olan Facebook, inanılması güç bir rekora imza atmış bulunmakta. İşte detaylar… Mark Zuckerberg tarafından temelleri atılan ve kısa sürede popüler bir site haline gelen Facebook, açıklanan bilgilere göre gün içerisinde büyük bir rekor kırdı. Bizzat kişisel sayfası üzerinden açıklama yapan Zuckerberg, Facebook’un geçtiğimiz pazartesi günü tam 1 milyar aktif kullanıcı sayısına eriştiğini paylaştı.

Aslında şu anda paylaşım ağının milyarlık bir kullanıcı kitlesi var ancak gün içerisinde ilk defa 1 milyar kişi oturum açtı. Pazartesi günü inanılmaz bir popülerlik seviyesine erişen Facebook, en kalabalık oturum açma akımına uğramış bulunmakta. Geçtiğimiz yıllarda paylaşılan bilgilerde, Facebook’un aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı olduğu belirtilmişti. Bu kişilerin neredeyse tamamına yakını aynı gün içerisinde oturum açmış sayıldı. Yeni özellikleri bünyesine katarak yoluna devam eden Facebook, son olaraksa filtre desteğini aldı. Artık fotoğraf yüklerken istediğiniz filtreyi seçebilir ve hatta görüntünün üzerine istediğiniz yazıyı yazabilir, sticker ile eğlenceli fotoğraflar da oluşturabilirsiniz. Detaylara buradaki haberimiz üzerinden ulaşmanız mümkün.

kaynak: milliyet