Türkiye’ye, Dev Enerji Yatırımı!

Türkiye’ye, Dev Enerji Yatırımı!

24 Ağustos 2015 0 Yazar: Seri Admin

Türkiye’ye, Dev Enerji Yatırımı!

Yenilenebilir enerji teknolojileri için 2016 yılında aktif kullanıma geçecek sistemlere, ülkemiz illerine toplamda 275 milyon dolarlık yatırım yapıldığı açıklandı.

intro_1-turkiyeden-yenilenebilir-enerji-icin-dev-yatirim-2015-1440358915

Hem çevre kirliliğinin önüne geçmek hem de artan enerji ihtiyacını, olabildiğince dünya kaynaklarından elde etmek adına, yenilenebilir enerjiteknolojileri büyük önem taşıyor. Özellikle son 10 yıllık bir süre zarfında,hemen her kıta ülkeleri bu konu ile ilgili ciddi çalışmalar ve yatırımlaryapıyor.

Ülkemiz için de önemli sayılan yenilenebilir bir projenin, 2016 yılında aktif hale geçeceği ve bu proje ile yenilenebilir kaynaklardan 300 megavat değerinde güç elde etmenin mümkün olacağı açıklandı!

Ülkemiz için yenilenebilir enerji yatırımları!

news_1-turkiyeden-yenilenebilir-enerji-icin-dev-yatirim-2015

İstanbullu bir şirket tarafından üstlenilen bu proje maliyetlerinin, 2016 yılında sona ulaşacağı ve geçen bu sürecin yatırımlarının 275 milyon dolar seviyesine çıktığı açıklandı. Yatırıma konu olan bu yenilenebilir enerji kaynakları ise; rüzgar türbini ve güneş panelleri olarak sıralanıyor.

Bu altyapılar ise aktif kullanıma geçeceği iller; Afyon, Karaman, Malatya, Adıyaman, Bitlis, Urfa ve Diyarbakır olarak sıralanıyor. Şirket yöneticisinin yaptığı açıklamalarda, yenilenebilir enerji kaynaklarının yatırım alanı açısında ülkemiz için büyük önem teşkil ettiği ve Çin temelli firmalarla da ortaklaşa bu projeleri devam ettirdikleri kaydedildi.

kaynak: http://shiftdelete.net/turkiye-icin-dev-enerji-yatirimi-63341