Sony Smartband 2 Tanıtımı Yapıldı.

Sony Smartband 2 Tanıtımı Yapıldı.

21 Ağustos 2015 0 Yazar: Seri Admin

smartband-2-swr12-sdn

Sony Smartband 2 Tanıtımı Yapıldı.

Japon Teknoloji Liderlerinden Sony, Smartband 2 adı verdiği akıllı bilekliğini tanıttı.

Şimdi karşınızda yeni nesil bileklik Smartband 2 ve detayları.

Giyilebilir teknolojinin son zamanlarda yaygın olması ve rağmen görmesi insanların ilgisini gittikçe daha fazla çekmeye başladığını söyleyebiliriz buna istinaden teknoloji üreticileri giyilebilir teknolojiye daha fazla önem verip yaygınlaştırmaya çalışıyor Apple Watch ve Samsung Gear dan sonra şimdide Sony bir hamle yaptı, fakat akıllı saat yerine akıllı bileklik üretti ve tanıtımını yaptı Smartband 2 adını verdiği akıllı bileklik aslında aktivite takip bilekliği.

smartband2-668x347

Peki bu bileklikle neler yapabiliyoruz ?

Renkli Led ışığı ve Sony’nin vazgeçilmez su geçirmez saat ve teknoloji hassasiyeti bizlere tatmin edici bir aktivite bilekliği sunacağının sinyalini veriyor aslında.

Bu Akıllı Bileklik Smartband 2 nabız ölçebiliyor

Kalp Ritmi Sayısını Ölçe Biliyor

Farklı led ışıklarla kullanıcılarına ayrı bilgiler veren smartband 2 ayrıca akıllı telefon ile de bağlantı sağlıyabiliyor böylelikle telefonunuza gelecek bildirimi veya aramayı hem led ışık olarak hemde Titreşimle sizlere uyarı veriyor.

Görünümü şık duruşu yanısıra basit bir görünüme sahip olması ve ayrıca kullanımının basitliği de ayrı bir kolaylık sağlayacağını belirtiyor son kullanıcılarına.

IP68 sertifikası olan smartband 2, 30 dakika boyunca su altında ve derinlik olarakta 3 metreye kadar , ayrıca tozada dayanıklılık sunuyor.

Sadece bu özelliklerle de kalmayan smartband sizin uyku takibinizi’de yapabiliyor ve en önemlisi stres takibide yapabiliyor, bunları yapabilmek için ise sony nin geliştirdiği Sony Lifelog Uygulamasını telefonunuza kurup çalıştırmak, iOS (8.2 ve üzeri) ve Android (4.4 ve üzeri) akıllı telefonlarda kullanabilirsiniz, şimdi en önemli ve günümüz problemi olan şarj konusuna gelelim sony yaptığı küçük ama marifetli smartband’a tatmin edici bir şarj dolum ve tüketim süresi kullanıcılarına sağlıyor,

Tam dolunan şarjı 2 gün boyunca sizleri idare edebiliyor, ayırca şarja dolunma süresi ise yaklaşık olarak 1 saat.

Fiyatı ve Dağıtımı

Fiyat ve dağıtım konusunda ise eylül ayında 60 ülkeye satışa çıkacağı beliritildi.

Fiyatı ise marifetlerinin ve kalitesine göre bize biraz fazla gelebileceğini söylemek mümkün 119 €uro.

İlk dağıtım ve çıkış renkleri ise verilen bilgilere göre öncelik siyah ve beyaz renklere verilecek daha sonraki üretimleri ise mavi ve pembe renklerine de yer verilip satışa sunulacağını belirtildi.

Videosu haberimizde yer almaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=uNPxN9Heu4g