İphone Beklenen Whatsapp Web Geldi!

İphone Beklenen Whatsapp Web Geldi!

21 Ağustos 2015 0 Yazar: Seri Admin

iphone-kullanicilarina-mujde--1700466

İphone Beklenen Whatsapp Web Geldi!

İphone cuların çok beklediği hatta alay konusu bile olan Web uygulaması İphone verilmeyecek geyiklerinden ve dedikodularından sonra son nokta konuldu ve beklenen müjde geldi artık İphone larda whatsapp web’e bağlanabilecekler.

Whatsapp Andorid’e bilinen yakınlığından sonra güncellemeyi ve hizmeti geç İphone vermesi çoğu kez dedikodulara ve tartışmalara sebep olmuştu, hatırlayacağınız gibi ilk önce Android işletim sistemi kullanan kullanıcılara verilmişti Whatsapp Web kullanım hizmeti. Kullanan kişiler bilir kullanımı oldukça kolay olan bilgisayar başındayken bir yandan whatsapp mesajlarımıza telefondan bakmamızı bir yandan web de gezinmek işkenceydi, bunu düşünen whatsapp geliştiricileri basir bir QR kodu ile whatsapp webi hayatımıza kolaylık olsun diye koymuşlardı.

Kullanışı akıllı telefonunuzdan menü seçeneğinden web seçeneğini seçtikten sonra web tarayıcınızdan web.whatsapp.com girip telefonunuzda açılan kamerayı bilgisayarınızdaki web tarayıcı ekranındaki QR kodunu okutmak ve telefonu eşleştirmek olacaktı unutmadan hatırlatmamız gerekirse Google geliştiridiği tarayıcı Chrome olması gerektiği .

 

Şimdi ise whatsapp web İOS işletim sistemi için güncellendi.

whatsapp-web-iphone-da--5965674

Uygulamayı güncelleye İOS iphone kullanıcıları artık whatsapp web hizmetinden faydalanabilecekler.

700 Milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olan ve dünyada en çok iletişim sohbet mobil mesajlaşma sektörü lideri olan whatsapp kullanıcı saysını arttırmak için web hamlesini gerçekletirmişti ve iyi sonuç aldıktan sonra kullanıcı sayısını daha fazla yükseltmekle kalmayıp mevcut kullanıcılarınıda memnun etmeyi başardı. Android, Blackberry ve Windows Phone Mobil e web desteğini sağlamıştı şimdide ciddi bir müşteri potansiyeline sahip olan İOS işletim sistemli İphone güncelleme getirdi.

 

Peki Bu Güncellemeden Sonra İphone Web e Nasıl Giriş Yapılır ?

Pek farklı bir yöntem sunmayan güncelleme Android de olduğu gibi İphon dan aynı şekilde giriş yapmak mümkün.

Chrome web tarayıcısından Web.whatsapp.com adresine giriş yaptıktan sonra karşınıza bir QR kodu gelecektir. Daha sonra telefonunuzda whatsapp uygulamasını açınız ve ayarlar kısmında Web seçeneğini seçiniz seçtiğiniz zaman karşınıza Web de açtığınız QR kodunu okutacağınız kamera açılacaktır, kamerayı web deki giriş yapmış olduğunuz bilgisayarınızdaki QR kodunu okutup eşleştirmeniz yetecektir, keyifle kullanabilirsiniz artık whatsApp Web’i hayırlı olsun.