En Çok Sipariş Veren iPhone’cular

En Çok Sipariş Veren iPhone’cular

18 Ağustos 2015 0 Yazar: Seri Admin

En Çok Sipariş Veren iPhone’cular

Mobil internet kullananlar yükseldikçe yükseliyor nerdeyse artık kimsenin bilgisayar ihtiyacı yok çoğu kişi mobil internetten işlerini görüp hal ediyor bilgisayarı olanda dışarıda mobil internetle bir çok işini nerdeyse hal ediyordur. Yemeksepeti aldığı siparişler 100 bine aşkın kişi veriyor peki mobilden sipariş veren yüzdelik kaç %50 mobil siparişi üzerinden yapılıyor. Tabi mobil günümüzde öyle bir ilerledi ki Mobil denildiğinde akla gelenler bir birleri ile kıya sıya mücadele eden bir birlerinin ezeli rakipleri olan Android ve iPhone hangisi daha çok harcama yapıyor siparişleri nasıl onları öğrendik sizler için.

s-406d177c4d9a9372257f1446dc3a931d287f5d26

En çok harcama yapan siperiş veren iPhone’cular

Android kullanıcıların %40 kişilik bir siparişi var %60 ise iPhone kullanıcılarından gelmekte. iPhone kullanıcıları Android kullanıcılarından biraz daha fazla sipariş vermekte.

Bilmekte olduğumuz Türk mutfağı ve Uzakdoğu mutfaklarımız var.

Android kullanıcılarının sıklıkla kullandığı Türk mutfağı iPhone kullanıcıları ise Uzakdoğu mutfağını sıklıkla kullanırlar. Siparişlere bakıldığında Android kullanıcılar çiğ köfte, döner, lahmacun siparişi etmekte ve Türk mutfağının en harika lezzetli yemekleri. Tabi iPhone kullanıcıları ise suşi, noodle, ördek siparişi vermekte bulunuyorlar bunlarda Uzakdoğu mutfağının harikalar yaratan becerileri, tabi yanına salata zeytinyağı hafif olacak yiyecekleri sipariş etmekte

Suşi siparişi %83 salata %80  ördek %71 oran olarak iPhone kullanıcıları tarafından sipariş edilmekte.

Android vs iPhone hangisi daha çok nerde güçlü !

Yemeksepeti bilmekte olduğunuz üzere 62 ilde birden hizmet veriyor tabi şehirlere göre rakamları incelemekte olduklarında. %70 lik bir oran ile en çok Android kullanıcılarının siparişte bulunduğu iller Niğde, Bilecik, Kırşehir olarak liderliği alan Android. İPhone kullanıcıları ise 3 büyük il ellerinde tuttuğu görülmekte İstanbul siparişlerine bakıldığın %67 iPHone kullanıcılarından gelmekte arkasından da Ankara, İzmir gelmekte.

iphone6-plan-201409