Sony Xperia Z5 Görseli Karşınızda !

Sony Xperia Z5 Görseli Karşınızda !

15 Ağustos 2015 0 Yazar: Seri Admin

55ccf76e61361f2f4cc43869

Sony Xperia Z5 Görseli Karşınızda !

Japonya akıllı telefon ve bir çok teknoloji devi olan Sony Xperia Z5 görselleri sızdırıldı, sızdırılan görsellere ve dedikodulara göre Sony 4K çözünürlüğünde ekran kullanabilirmiş ve buda akıllı telefon sektöründe üretici firma olarak bir ilke imza atacağı anlamına geliyor.

Sony Xperia Z5 Plus olarak da 3840 x 2160 pixel çözünürlüğe ve 810 ppi yoğunluğuna sahip bir muhteşem ekranı olacağı söylenenler içinde, Sony kendi haber sitesinnde Xperia ile ilgili özellikleri üstü kapalı olsa da 4K ekran için sinyal verdi ve büyük ihtimal ile Z5 Plus 4K ekrana sahip olacağını bizlere hissettirdi.

Daha önce kullandığı işlemcisi Qualcomm’un snapdragon 810 yongaseti olduğunu biliyoruz snapdragon 810 sadece Sony veya xperia Z serilerinde değil bir çok diğer marka telefonlarda LG vb. akıllı telefonlarda da ısınma problemi yarattığını biliyoruz tabi ısınmayla kalmayıp ısınmadan ötürü batarya tüketimini de arttırdığını söyleyebiliriz.

5.5 inç dev bir ekrana sahip olacağın söylentiler arasında yer alan Xperia Z5 Plus 4K çözünürlüğü ile ön plana çıkması ve bunun yanı sıra batarya olarak da müşterilerini ve kullanıcılarını mutlu edeceğini belirtiyor.

Ekrana ortanılı olarak bataryanın iyi olmaması Sony’i hüsrana boğabilir bundan dolayı sony batarya ve ekrana ortantılı olarak güçlü bir batarya kullanması gerekiyor, günümüz teknolojisinde akıllı telefonlarda ve tabletlerde en büyük problemin şarj batarya olduğunu ve bunun kahrını çektiğimizi üreticiler biliyordur. Öte yandan işlemci olarak da snapdragon 810 tercih etmeyeceğini e söyleyebiliriz, ayrıca ekran büyüklüğü ekranı besleyecek batarya aklımıza büyük gövdeli bir telefonda getirmesi gerekiyor umarız ki büyüklüğü kadarda kalınlığı fazla olmaz, önümüzdeki teknoloji haberlerinde tekrar sızıntılarla haberlerle karşınızda olacağız .