Yazılım Programları

Yazılım Programları

13 Ağustos 2015 0 Yazar: Seri Admin

webyazılımpro

Yazılım Programları

Yeni başlayanlar veya yazılım yapan arkadaşlar bazı belirli sıkıntılardan sonra hangi yazılım programını kullanmalıyım veya daha iyi bir yazılım programı var mı diye merak etmiştir diye düşünüyorum, yeni yazılım kodlamaya başlayacaklar da en iyi yazılım programı hangisi arama ve araştırmaları yapıyordur bu makalemizde elimizden geldiğince yazılım programlarından bahsedeceğiz, web tabanlı çalışmalar için.

Aslına bakarsanız hangi programı kullanacağınız hangi seviyede olduğunuza’da bağlı veya zevkinize bağlı olduğunu da belirtebiliriz şu program şundan daha iyi veya en iyi yazılım programı bu demek doğru olmaz fakat vasat programlarında olduğunu belirtmemizde fayda var.

npplusplus_logo

Notepad++ Hafiflik Hızlılığa Önem veriyorsanız bilgisayarınızı kasmadan kafanızı yormadan sizin işinizi görebilecek bir yazılım programı hatta yazılım yaparken programı kapattığınızda kaldığınız yerden devam edebilme veya kelime tahminleriyle tamamlayıcı yardımında bulunan kullanışlı bir yazılım programıdır.Açık kaynaklı ve lisans problemi yaşamayacağınız bir çok işletim sisteminde kullanabileceğiniz mac,windows,linux vb. ayrıca ücretsiz indirip kullanabileceğiniz fevkalade bir yazılım programıdır. Aşağıda belirttiğim butondan indirebilirsiniz resmi sistesindendir ayrıca https://notepad-plus-plus.org/download/v6.8.1.html adresinide kullanabilir oradan indirebilirsiniz.

indir

b7e69a418f4a5b4f5ef988fea74d66dc_400x400PhpStorm  Aslına bakılırsa phpstorm’da bir çok yazılımcı tarafından çok kullanılan bir yazılım programıdır, özellik ve seçenek olarak Notepad++ dan daha fazla seçeneği olan PhpStorm hafiflik ve hızlılık olarak pek tatmin edici olabilecğeni söylemek mümkün olmayabilir, fakat seçenekleri de göz ardı edebilinecek seçenekler değil örnek verecek olursak phpStorm ile herhangi ek bir ftp programına ihtiyaç duyulmaz kendi içinde entegre çalışan FTP yöneticisi sayesinde kodlama yaparken CTR+S yaptığınız zaman otomatik olarak ftp veya local’e yükleme yaparak kolayca kontrolünü sağlamanıza olanak verir, tabi bunun içinde gerekli FTP ayarlarını yapmanız gerekir. Ayrıca bir çok işletim sisteminde kullanmanız mümkün, windows, mac os, Linux gibi, indirmek için aşağıdaki resmi sitesinden çekilen linki kullanabilirsiniz lisans problemi yaşayanlar google’den lisanslaya bilir 😉

indir

Adobe_dreamweaver_logo

Dreamweaver dreamweaver adobe tarafından geliştirilen uzun yıllardır tercih edilen ve bir çok yazılım dillini destekleyen ve tercih edilen bir yazılım programıdır, yeni başlayanlar veya orta seviyede olanlar için daha kolaylık sağlamaktadır, tabi bunu belirtirken üstad’larımız kusura bakmasın yukarıda belirttiğimiz gibi zevk ve alışkanlık meselesidir üst seviye yazılımcılarımızda mutlaka kullanıyordur, hızlılık olarak pek hızlı olmayacağını belirtirsek doğru olur fakat yazdığımız kodları kod kısmı haricindeki yan pencereden görsel olarak görmenizi ve görsel olarak düzenleme yapabilmenizi sağlıyor, görsel olarak düzenleme yapıldığı zaman kod kısmında kodu otomatik oluşturuyor buda işlerinizde sizlere daha fazla kolaylık sağlıyor, adobe.com üzerinden satın alabilirsiniz veya farklı kaynaklar kullanarak indirip crack’leye bilrisiniz. kolaylıklar

indir

Diğer alternatif yazılım programlarınıda bir sonraki makalemizde yer vereceğiz alternatif diğer programları kullanışı kolay site yapma araçları vb. ayrıca grafik ve tasarım konularınada önümüzdeki günlerde değineceğiz. umarım bir nebzede olsa sizlere yardımcı olabilmişizdir.