Netsparker, Cloud Tabanlı Online Web Uygulama Güvenlik Tarayıcısı Hizmetini Duyurdu

Netsparker, Cloud Tabanlı Online Web Uygulama Güvenlik Tarayıcısı Hizmetini Duyurdu

13 Ağustos 2015 0 Yazar: Seri Admin

Netsparker, Cloud Tabanlı Online Web Uygulama Güvenlik Tarayıcısı Hizmetini Duyurdu

1220955_Netsparker Logo

LONDRA, Mart 17, 2015 – Netsparker firması bugün, Netsparker Cloud isimli “Online Web Uygulaması Güvenlik Tarayıcısı” hizmetini duyurdu. Netsparker Cloud ürünü, birçoğu Fortune 500 içerisinde olmak üzere dünyanın birçok ünlü kurumunda aktif bir şekilde kullanılan Netsparker Web Uygulama Güvenlik Tarayıcısı teknolojisini kullanıyor

Security Check’lerin Listelendiği Alan

Netsparker firmasının CEO’su Ferruh Mavituna konuyla ilgili olarak, “Netsparker Cloud büyük kuruluşların web sitelerinin güvenliğini sağlamakla kalmayıp bu süreçleri yönetirken karşılaşılan bir dizi soruna da yardım etmeyi amaçlıyor” şeklinde konuştu.

Büyük Firmaların Karşılaştığı Sorunlar

 

Büyük firmaların genellikle sürekli olarak kullanılan yüzlerce, hatta binlerce web uygulamasına sahip olmaları, güvenlik ekiplerinin her bir web sitesini tek tek denetlemesini imkansız kılıyor. Birçok kurum kendi kurum içi özel web uygulaması güvenlik tarama çözümünü geliştirmeye çalışsa da, çoğunlukla başarısız oluyorlar.

Netsparker Cloud ise sahip olduğu özellikleriyle bu noktada devreye girerek aynı anda yüzlerce web sitesini birkaç saat içerisinde tarayabildiği gibi tarama sonuçlarını da tek bir merkezden kolayca yönetilebilecek bir biçimde sunuyor.

 

Uygulamanızın Güvenlik Seviyesini Yükseltin ve Giderlerden Tasarruf Edin

Netsparker Cloud ile sahip olduğunuz bütün web sitelerini tarayabilir, her birisi için gruplar oluşturabilir, bu gruplara da sorumlular atayarak yönetimi Netsparker Cloud’un size sunduğu arayüzden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Böylelikle kurum içi çözümler oluşturmak, bu çözümleri ihtiyaca göre şekillendirmek, geliştirmek ve bakımını yapmak için birilerini işe almak yerine dünyanın önde gelen güvenlik uzmanları tarafından geliştirilmiş Netsparker Cloud’ı seçerek maliyetlerinizden de tasarruf edebilirsiniz.

 

Verimliliğinizi Arttırın

Netsparker Cloud’ın web tabanlı bir hizmet olması sayesinde kullanıcılar istedikleri zaman internet bağlantısı olan herhangi bir yerden taramalar başlatabilir, tarama süreçlerini takip edebilir ve tarama sonuçlarını inceleyebilirler.

Netsparker Cloud çoklu kullanıcı desteği de sunmaktadır. Böylelikle bir proje ya da kurum içerisindeki uygulama geliştiricileri, test uzmanları, yöneticiler ve güvenlik ekibi koordineli olarak çalışarak iş verimliliğini artırabilmektedirler.

Ayrıca Netsparker Cloud içerisindeki zafiyet yönetim arayüzü sayesinde, tarama sonucunda tespit edilen zafiyetlere ilişkin detaylar ilgili kişilere (örneğin yazılım geliştiriciler) atanabilmekte ve yazılım geliştiriciler tarafından bu zafiyet giderildiği zaman ise Netsparker Cloud tarafından otomatik olarak zafiyetin giderip giderilmediği kontrol edilmektedir.

 

Web Uygulama Güvenliğini Yazılım Geliştirme Süreçlerinize Dahil Edin

Netsparker Cloud, kullanıcılarına web arayüzüne bağımlı kalmadan taramaları yönetmek ve tarama sonuçları ile her türlü işlemi yapmak amacıyla API desteği de sunmaktadır. Böylelikle bu API sayesinde kurumlar güvenli uygulama geliştirme süreçlerine web uygulaması güvenlik taramalarını da kolaylıkla entegre edebilirler.

Netsparker Cloud’ı Ücretsiz Deneyin

Netsparker Cloud ile kurulum olmadan, yapılandırmaya gerek duymadan 7/24 güvenlik taramaları gerçekleştirebilmek, Netsparker Cloud’un ne kadar kolay kullanımı olduğunu ve ne kadar çok zafiyet tespit edebildiğini denemek için ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Netsparker Hakkında

Netsparker Ltd, false-positive’leri elimine eden, otomatik web uygulama güvenlik testleri gerçekleştiren Netsparker Desktop ve Netsparker Cloud ürünlerinin geliştiricisi, genç ve dinamik bir şirkettir. Netsparker yönetimi ve mühendisleri web uygulaması güvenlik sektöründe ürünlerine de yansıyan 15 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. 2009 yılında kurulan Netsparker firmasının geliştirdiği otomatik web uygulama güvenlik tarayıcısı olan Netsparker, sektördeki güvenlik araçları arasında üst sıralarda yer almakta ve Samsung, NASA, Microsoft, ING Bank ve Ernst & Young gibi büyük kuruluşlar tarafından tercih edilmektedir.

 

Netsparker Türkiye Sorumlusu:
Adı: Onur Yılmaz
E-Mail: [email protected]
Telefon: +90 554 873 04 82

 

Kaynak: Netsparker Ltd