Deve’den Büyük Fil Varmış, işte Alphabet !

Deve’den Büyük Fil Varmış, işte Alphabet !

11 Ağustos 2015 0 Yazar: Seri Admin

alpha

Deve’den Büyük Fil Varmış, işte Alphabet !

ilk etapta bakıldığında bir çok kişi tarafından Alphabet ismi bir bahis şirketi ismini andırsa’da o artık teknolojinin en büyük pasta sahiplerinden birisi.

Google’nin yaptığı açıklamaya göre bir üst şirketi olarak Alphabet bünyesine geçildiği belirtildi, Google tüm yazılım bilişim, teknoloji vb. diğer hakları ile birlikte Alphabet olarak bundan sonra anılacağı bildiriliyor, Yani Google.inc gidiyor yerine Alphabet.inc geliyor.

Peki Tamamen Google Tarihmi Oluyor ?

Yapılan açıklamaya göre google, sektörde lider konumunda olan mobil yazılımı Andorid ile Google çatısında hizmet vermeye devam edecek.

Alphabet Nedir ?

Alphabet, isim değişikliği Google’ye değer kattı yaklaşık olarak 20 milyar dolar isim değişikliğinden dolayı değer aldı.

Alphabet farklı bir kişinin farklı bir kurum veya farklı bir firmamı ?

Tabiki’de hayır diyoruz google satıldı vb. haberlerin asılsız olduğu makale yazılarının abartıp işin aslı astarını bilmeden yazıp çizidikleri bir balon, Google sadece isim değişikliğine gitti ve Google.Inc Alphabet.Inc oldu bir üst şirketini kendisi kurdu ve google andorid mobil yazılım kısmına sadece ayırdı buda ona değer kattı. Andorid’in başınada Sundar PICHAI getirildi Andorid’in yeni Ceo’su Sundar PICHAI hatırlayacak olursak Sundar PICHAI Google Chrome ile devrim yaratmıştı bu başarısından sonra Andorid’e geçtiği belirtildi.

Google sadece internet teknolojileri değil sağlık ve birçok farklı alanda teknoloji üreten bir firma. Google CEO’su Larry PAGE’nin blog yazıdında verdiği örnek kan şekeri ölçen lens vb. bilimsel çalışmalar Google’ın hizmet alanının biraz dışında kalıyor. Dolayısıyla Firma Google’ı biraz küçültürken diğer alanlarda hizmet veren firmalarını Alphabet yapısı altında toplamayı hedefliyor.

Alphabet Ceosu Larry PAGE oldu

Alphabet ile ilgili açıklamayı değişik bir adres üzeriden yayınladılar Larry PAGE alan ismi abc.xyz olan bir domain üzerinden açıklama yazmış.

Bakalım google ve alphabet hakkında neler değişecek neler yenilecek önümüzdeki zamana’da hep birlikte göreceğiz.