Yaz Ayında Mantara Dikkat

Yaz Ayında Mantara Dikkat

10 Ağustos 2015 0 Yazar: Seri Admin

Yaz Ayında Mantara Dikkat

Yaz sıcaklıkları ile birlikte herkes havuzlarda yada denizlerde ama dikkat edilmesi gereken şeyler havuz, banyo, terlik, tarak, bunların ortak kullanılmaması lazım matarın 1 numaralı dostu olan malzemeler onlar ve mantar enfeksiyonunu başlatan en büyük faktörlerdir.

ayaklar

Havaların sıcaklığıyla birlikte mantar hastalıkları da  yükselmeye başladı malzemeleriniz size özel olsun kimse elbiselerinizi ayakkabılarınızı en önemlisi ise çoraplarınızı ve her akşam hatta fırsat buldukça ayaklarını suyun altına koyup serinlendirin. İşlerim yoğun diyorsanız ayakkabılarınızı mutlaka değişmeli kulanın yedek ayakkabınız olsun sürekli aynı ayakkabıyı giymeyiniz.

KULLANACAĞINIZ MALZEMELERE DİKKAT

Deniz olduğu yerlerde yada sıcaklığın aşırı olduğu yerlerde mantar hastalığı kapmak oldukça kolay. Uzmanların anlattıklarına göre mantar hastalığı kolayca bulaşabiliyor ve bir cilt hastalığı olduğunu dile getirmekteler. Peki Mantar hastalıkları nasıl bulaşır ve ne yapmanız gerekmekte bulaşmaması için mantarın bir insanın vücuduna bulaşmasının en büyük etkeni nem ve hayvanlarla temas halinde olan vücuttur tabi en önemli faktörlerden biri olan kaçınmamız gereken bir faktörde ortak malzeme kullanmamak arkadaşlarınızla abilerinizle kardeşlerinizle ortak malzeme kullanmayınız. Mantarın bulaşma nedenleri temas yoluyla bulaşmasıdır.Mantarın çok kolay bulaştığı yerlerse saç, ayak, tırnak, normal derilerin olduğu yerlerde oluşur. Hayvan, Doğa, ayakların kuru kalmasını da söyleyen uzman aşırı sıcaklıktan da bulaşma olduğunu söyleyerek dile getirdiler.

1113440_5924c00fb8c1471dcd8ed7396eb1836d