Kanserin İlacı

Kanserin İlacı

9 Ağustos 2015 0 Yazar: Seri Admin

seribilgi

Kanserin İlacı

Fındığın kanserden sizi kortardığını biliyormuydunuz. Fındığın besini yüksek olduğu için uzmanların bahsetmekte olduğu fındık kalp hastalarına ve hastalığına kansere karşı etkili bir besin olduğunu dile getirdiler.


 

Çoğu insanımızın pek fazla tüketmediği fındık ne kadar önemli besin kaynağımız olduğunu uzamanlar anlatıyor. Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretmen üyesi olan Prof. Dr. Karadeniz günde 15 / 20 GR. Fındık tüketmemiz gerektiğini söyledi. Ve kalp hastalıkları olan yada kanser olan hastalara fındık öneren Prof. Dr. Karadeniz şöyle devam etti sözlerine Türkiye ve Dünyanın her yerinde yapılan araştırmalara göre yağ, protein, karbonhidrat, E vitamini, mineraller, diyabetik lifler, fitosterol beta-sitosterol ve antioksidant fenoliklerin bu vitaminleri sağlayan fındık kuru yemişlerden en çok besin sağlayandır. Ve fındık kalp hastalıklarını bu besinlerin sayesinde yok edip azaltıp hata sağlıklı bir kalp a doğru götürmekte insanları kalbe bu kadar yararlıysa kanser hastalıklarına neden yararlı olmasın ki bitkisel yağlardan sonra ikici besin kaynağı olan fındık diye dile getiren Prof. Dr. Karadeniz sözleri böyle devam etmekte.

Fındık Tümörün Büyümesine Karşı !

Prof. Dr. Karadeniz, bir çok insanımızın bilmediği düşünemediği fındığın ne kadar yararlı olduğu araştırmalardan sonra ortaya çıkıyor. Günde 15 20 gr Fındık yemek E vitamini deponu ful bir hale getirir. Ve tansiyon dengeni sağlar, ve, kalsiyum, magnezyum, fosfor ve potasyum başta olmak üzere fındık  iyi bir mineral besinidir.