Trafik Cezasını internetten Sorgulama ve ÖdemeNasıl Yapılır?

Trafik Cezasını internetten Sorgulama ve ÖdemeNasıl Yapılır?

8 Ağustos 2015 0 Yazar: Seri Admin

Egm-Trafik-Cezası-Sorgulama1

Trafik Cezasını internetten Sorgulama ve ÖdemeNasıl Yapılır?

HGS kaçak geçiş, park cezası, radar cezası, vb. trafik cezalarını sorgulama ve internet üzerinden online ödeme araç sahiplerinin hizmetine sunulmuştur. Şimdi detaylı olarak bu trafik ceza sorgulama ve ödeme ile ilgili konudan bahsedeceğiz.

Daha önce yapılan uygulamalarda yediğimiz trafik cezaları ile ilgili sürekli bir bekleyiş içindeydik tebliğ edilecek trafik cezası gelecek götürülüp bankadan veya vergi dairesinden ödenecek gibi problemler yaşıyorduk, yapılan açıklamalara göre bundan sonraki dönemde artık tebliğ bekleme yerine internetten online olarak trafik cezamızı sorgulaya bilecek ve trafik cezamız varsa online ödeme yapabileceğiz, hatta bunu daha da kolaylaştırmak adına bizlere kolaylık sağlayan online ödeme sadece plaka sorgulama seçeneği ile kolayca cezamızı görüp ödeme yapabileceğimizi belirtmek isteriz.

Emniyet Genel Müdürlüğü sitesinde yer alan araç ceza sorgulama bölümünde yararlanmamız gerekmektedir, bununla ilgilide araç ceza plakaya göre sorgulama kısmındaki formu’u doldurmalısınız ardından ruhsat bilgilerinizi sizden isteyecektir, böylece tüm bilgilerden sonra plaka sorgulama işlemi gerçekleştirebilecek cezalarınızı online ekranda görebileceksiniz  sadece cezalara kalmayacak cezaların detaylarınıda görebilme imkanına sahip olacaksız. Emniyet Genel Müdürlüğü Web sitesi üzerinde ödeme yapabildiğimiz gibi ödemede kolaylık sağlanması için kredi kartlarına’da taksit imkanı sunmuşlar. Ceza sorgulama için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

HGS SORGULAMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN!

TRAFİK CEZASI SORGULAMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN!

HGS CEZA SORGULAMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN!

TRAFİK CEZASI ÖDEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN!

HGS Cezası

Hızlı Geçiş Sistemi olarak bilinen HGS gecikmelerinden veya kaçak ceza geçişlerinden yediğimiz cezalarıda sıralayacak olursak çoğu kişinin başına gelmiştir. Son günde yükleme yapmadan gitmek veya yeni araç alındığında HGS çıkartmadan yola çıkmak gibi bazı şeyler yaşamışlığımız olmuştur, bunun içinde Otoyollarda bulunan HGS noktalarından başvuru yapabilirsiniz ayrıca cep telefonunuzla online bankacılık cep bankacılığı aracılığıyla’da bakiye arttırabilirsiniz.

trafik-cezalari-2015

Son dönemlerde ceza sistemleri ve ceza ödemeleri ile ilgili bir çok yenilik getirilmeye başlandı daha 2 gün önce cezacepte uygulamasının tanıtımını yapmıştık cezalarımızdan anında tebliğ beklemeden haberdar olmak HGS cezalarımızdan kaçak cezalarımızdan anında haberdar olabileceğimiz yeni geliştirilen bir uygulamadan bahsetmiştim Mobil uygulama Andorid ve İOS için kolaylıkla vergi borcu vb. sorgulama ve borçlarımızı öğrenebildiğimiz bir mobil uygulamaydı ayrıca borcu dönemi yaklaşan sigorta vergi trafik cezalarımızıda bizlere bildirim olarak bildiren bir uygulamaydı türkiye trafik ve teknoloji kullanımı konusunda her gün yeni bir uygulama geliştiriyor buda biz vatandaşlara kolaylık sağlanması ve daha iyi gitmemiz anlamına geliyor bakalım önümüzdeki günlerde daha nelerle karşılaşacağız Türkiye’nin Seri, Bilgi Sitesi