Astronotlar “Uzayda Marul” Yiyecek

Astronotlar “Uzayda Marul” Yiyecek

8 Ağustos 2015 0 Yazar: Seri Admin

astronatlar-ilk-kez-uzay-marulu-yiyecek-705x290

Astronotlar “Uzayda Marul” Yiyecek

Astronotlar uzayda yetiştirdikleri ve ürettikleri marulları 1 haftalık süreçten sonra yiyecekler ve bu bir ilk olacak.

Ne kadar yapay zekalar olsada yapay zekadan kastım robotlar vb. bunları zaten üreten insanlar ve bunlar insanların yerini tutamıyor ve teknoloji ne kadar ilerlemiş olsa da bir çok tehlikeli görevlerde insanlar daha da kullanılmakta ve en zor görev ve en tehlikeli görevi olan Astronotlar bir örnek buna.

1375587327388007340

Astronotlar hemen hemen bir çok görevleri zorlu ve bu zorlu görevlerde şunlardır uzayda yaptıkları deneyler, araştırmalar ve bu araştırmalar içerisinde olan Astronotlar kimi zaman uzun süre uzayda kalabiliyorlar. Ve uzayda ne kadar kalacakları beli olmayan Astronotlar ne kadarda erzak götürseler de bitme olasılığı yüksek ve risk ve bu riski almak istemeyen NASA ekibi uzayda bitki yetiştirmek düşüncelerine girdi ve çabalayıp ektiler 1 hafta bekleme sürecine girdiler.

aa_2584

Ve 1 Hafta içerisinde büyümesi tamamlanmış olan uzayda üretime giren marul Astronotların beslenmesini ve tok olmasını koruyacaktır. Pek bunlar deliler mi başka işleri güçleri yok mu uzayda böyle boş bir şey ile uğraşıyorlar diye soracak olursanız. İşte Astronotun buna verdiği cevap bu oldu sebzeler uzayda tazeliğini ve besin değerini koruyor ve biz Astronotlar vücut fonksiyonlarımız alt üst olduğu için bu sebzeler bizim için çok önemli ve bu bitkilerin artık afiyet le yiyeceğimiz güne sadece 1 hafta kaldı 1 hafta sonra NASA ekibi marulun tadı uzayda nasılmış nasıl yetişmiş ne kadar faydalı oldu onlara merakla bekleceğiz.