Samsung’dan Android Günvelik Atağı!

Samsung’dan Android Günvelik Atağı!

6 Ağustos 2015 0 Yazar: Seri Admin

2131523246-1-image-gallery-img-id-237850-t-1344411276647

Samsung’dan Android Günvelik Atağı!

Mobil sektörünün liderliğini elinde tutmaya çalışan dev koreli şirket yaptığı açıklamalara göre oluşan Android açıkları ile ilgili önemli adımlar atacak.

Stagefrigt güvenlik açığı bulunduğundan sonra samsung önemli kararlar aldı ve en kısa zamanda Andorid güvenlik güncellemesi işlemlerine başlayacağını duyurdu. Koreli dev şirket gecikmeler yaşanmaması için kısa sürede açıkların yamalarını güncellemeyi planlıyor.

Stagefright açığı kötü niyetli yani siyah şapkalı hacker grupları tarafından MMS aracılığıyla cihazın kontrolünü ele geçirmeyi sağlıyor buda çok önemli bir güvenlik açığı olduğundan dolayı müşteri potansiyelini düşürmemek adına kolları sıvamış bulunmakta, Samsung sadece mevcut güvenlik açığı için karar almadı bundan sonra oluşabilecek güvenlik açıkları içinde aynı kararda olup güncelleme yayınlayacaklarını belirtti. Koreli üretici güvenlik açıklarıyla ilgili her ay düzenli bir şekilde güncelleme yayınlayacaklarını ve oluşabilecek güvenlik açıklarını kapatacaklarını belirtti, Samsung’un bu güvenlik çalışması kullanıcılarına daha bir güvenlik kullanım sunuyor. Koreli üretici güvenlik açıkları için ayrıca tüm ülkelerde satış sağlanan Andorid telefonları için anlaşma sağlanması gerektiğini belirtti.

maxresdefault

Koreli dev üretici giriş seviye orta seviye ve üst seviye bir çok model akıllı telefon üretmektedir bakalım tüm telefonlara aylık olarak nasıl bir güvenlik güncellemesi uygulayacak ve bu güncellemelerden bizim ülkemiz türkiye ne zaman faydalanabilecek.

Samsung’dan Android Günvelik Atağı!