Teknoloji Devlerine Soruşturma!

Teknoloji Devlerine Soruşturma!

4 Ağustos 2015 0 Yazar: Seri Admin

teknosa72158-pm_detail_

Teknoloji Devlerine Soruşturma!

Rekabet kurulu tüketici elektroniği ürünleri alanında hizmet veren 7 teknoloji şirketine soruşturma açtı.

Soruşturması devam eden 5 tane bilgisayar ve konsol oyunları şirketi vardı şimdi ise bunların arasına iki tane daha dev teknoloji mağazaları katıldı.

Rekabet kurulu kendi web sitesi üzerinden duyuru yaptı, duyurusunda 19.02.2015 tarihli toplantısında bilgisayar ve konsol oyunlarıyla ilgili “4054 sayılı rekabetin korunması hakkında kanunun 4. Maddesi ihlalin tespit edip etmedikleri tespit etmek amacıyla, Aral Oyun Konsol ve Aksesuar Tic. AŞ, Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Tic. AŞ, Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama AŞ, Teknosa İç ve Dış. Tic. AŞ ile Vatan Bilgisayar San. ve Tic. AŞ hakkında soruşturma yürütmüştü.

rekabet-kurulu-aralarinda-vatan-bilgisayar-ve-teknosa-nin-da-bulundugu-teknoloji-devlerine-sorusturma-acti-705x290

7 temmuz toplantısında karara bağlanana göre soruşturma başlatılan şirketlerin içinde, Gold Teknoloji Marketleri San. ve Tic. AŞ ile Kliksa İç ve Dış Tic. AŞ da dahil oldu ve bir önceki soruşturmayla birleştirilmesine sonucuna varıldı. Son olarak ‘tüketici elektroniği ürünleri’ alanını da kapsayacak şekilde Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Tic. AŞ, LG Electronics Tic. AŞ, MS İstanbul İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. (Media Markt), Teknosa İç ve Dış. Tic. AŞ, Türk Philips Ticaret AŞ ve Vatan Bilgisayar San. ve Tic. AŞ ile Vestel Ticaret AŞ hakkında soruşturma başlatılma kararı açıklandı.

145859

Rekabet Kurulu Yazılı Duyurusunu Şu Şekilde Belirtti:

“Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur. Kamuoyunun, Rekabet Kurulu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettikleri, anılan Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz.”

Teknoloji Devlerine Soruşturma!