Nokia’dan Sanal Gerçeklik Kamerası

Nokia’dan Sanal Gerçeklik Kamerası

4 Ağustos 2015 0 Yazar: Seri Admin

nokia-ozo_story

Nokia’dan Sanal Gerçeklik Kamerası

Nokia gelecek sene sonunda akıllı telefon piyasasına gireceğini belirtmişti, şimdide Los Angeles’te yaptığı özel bir toplantıda basına yaptıkları açıklamada Ozo ismini verdiği sana gerçeklik kamerasını tanıttı.

Ozo ismi verdikleri sanal gerçeklik kamerası  ilk bakışta futbol topunu anımsatsa’da bir futbol topundan çok daha fazla marifetli olduğunu görmemek mümkün değildir elbette, tanıtılan Ozo öncelikli olarak Hollywood’daki içerik oluşturucularını hedefliyor bununla da kalmayıp ap ayrı deneyimler yaratılabileceğinin belirtiyor.

nokia-ozo_story

Nokia’nın sanal gerçeklik Kamerası Ozo sanal gerçeklik arenasına girişini temsil eden ilk ürünleri olan ozo 8 adet denklaşör alıcısı, 360 derece ses kaydı yapabilen tam 8 tane ayrı mikrofon, kameranın taşınabilirliği için tutacağı var, Fiyatı hakkında herhangi bir açıklama yapmamış olsalar bile 10 bin doların altında olmaması bekleniyor ve profesyonelleri hedefliyor.  En büyük özelliğinden biriside çalıştığı halde çekim yapabilme ve gerçek zamanlı verileri kaydediyor olabilmesi, ağır işlem gücü gerektirmeyen Ozo kısa sürede düşük kalitede ön izleme videosunu paylaşıma sunabilen Nokia Ozo sene sonunda satışa çıkacak.

Bakalım Nokia Mobil dünyasına çıkarken kendisi ile birlikte sanal gerçeklik kamerası ile istediği ivmeyi kazanabilecek mi hep birlikte önümüzdeki süreçte.

Nokia’dan Sanal Gerçeklik Kamerası