Dikkat Cep Telefonlarınız Patlayabilir !

Dikkat Cep Telefonlarınız Patlayabilir !

3 Ağustos 2015 0 Yazar: Seri Admin

Dikkat Cep Telefonlarınız Patlayabilir !

Havaların bu günlerde çok sıcak olmasından dolayı cep telefonlarımız cebimizde patlıya bilir yada elimiz de. Elektronik uzamanı olan Ersin Dindaş olası tehlikeler çıkacağından söz etti.

 

Evet Haziran ayından şimdiye kadar yaşanan en sıcak Haziran ayı oldu.

Haziran demişken bu sene Temmuz ve en sıcak aylardan olan birtaneside Ağustos aylarında da Hazirandan pek farkları yoklar. Tabi sıcaklar hızla yükselince sadece canlılar değil elektronik ile çalışan her şeyi olumsuz etkilemeye başladı .Elektronik uzmanı olan Ersin Dindaş aman dikkat edin diyerekten Cep telefonların sıcaklıkta ısınarak sizin için olumsuz etkileri olabilir.

Dindaş böyle devam eti. “Sıcaklıklar olmadığı zamanda Cep telefonları ısınabiliyor, birde güneşin verdiği etkile de cep telefonları kendi sıcaklığı yetmemiş gibi güneşin sıcaklığını ve cebinizdeyken vücudunuzun sıcaklığı ile birleşip daha da bir ısınmaya başlıyor. Patlama olası yükseliyor batarya öyle bir şey ki arabadaki aküden bir farkı yok yani şöyle düşünecek olursak ikiside sonuçta enerji tutmakta ve telefon patladığı zaman kullanıcıya büyük bir zarar verebilir. Şimdiki günümüzü izlenime aldığımızda cep telefonları resmen bir parçamız gibiymiş kendimizle bitişik yaşıyoruz. Bu yüzden telefon kullanıcıları bilinçli ve dikkatli olmaları için uyarmaktayız’’dedi.