Windows 10 da Nasıl Tablet Moduna Geçilir?

Windows 10 da Nasıl Tablet Moduna Geçilir?

2 Ağustos 2015 2 Yazar: Seri Admin

microsoft-windows-10-desktop-0003.0.0

Windows 10 da Nasıl Tablet Moduna Geçilir?

Windows 10 ile birlikte kuşkusuz ki gelen yenilikler hayatımızı işlerimizi kolaylaştıracak yönünden çok önemli yenilikler, daha önceki haberlerimiz Windows 10 ile birlikte gelen en önemli özellikleri ve yenilikleri maddeler halinde sıralamıştık, şimdi ise sizlere Windows 10 ile birlikte gelen tablet modu diyede söylenen bilgisayarınızı nasıl tablet görünümüne çevireceksiniz ve dokunmatik ekran deneyiminizi nasıl arttıracaksınız ondan bahsedeceğiz.

tabletdesktop

Windows 8 ile istediği ivmeyi yakalayamayan Windows bir çok kullanıcısınıda Windows 7 den Windows 8’e geçirmeyi başaramadı bunların başında tabiki başlat menüsü sıkıntısı alışkanlıkları ve bunlara benzer kullanıcı sıkıntıları vardı Windows 10 ile birlikte Windows 7 windows8’i güçlerini birleştirerek ve Windows 9’uda atlayarak Windows 10 ile güncellendi, tabiki ilk güncellemler güvenlik açıkları vb. sorunlar yaşandı fakat Microsoft çalışanları daha önce yapıldığı gibi yamalarla güncellemelerle en iyi konuma getirmek için çalışmaktalar.

Peki gelelim konumuza bu Windows 10 tablet moduna nasıl geçiliyor ?

Windows 10 tablet moduna geçiş yapabilmemiz için

Başlat menüs  = Ayarlar = veya Hızlı İşlem Merkezi ( Bildirimler )= Tüm Ayarlar Giriş yaptıktan sonra ayarları açın.

Sistem ayarlarını aktif ettikten sonra tablet modu sekmesine tıklayarak tablet ayarlarına ulaşırsınız

Girdiğiniz tablet modu ayarlarında tablet modunu açabilir veya bilgisayarınız açıldığında başlangıçta otomatik açılabilir seçeneklerini kullanabilirsiniz, dilerseniz tablet modunu görev çubuğunuza gizleyebilrisiniz simge durumda.

Özellikle belirtmek gerekiyorsa dokunmatik özelliği olan ekranlarda çok daha iyi sonuçlar Windows 10 ile elde edilmiştir. Windows 10’u tablet modunu özellikle ultrabook’larda denemenizi tecrübe etmenizi tavsiye ederiz oldukça stabil çalışır, Windows  10 tablet Bilgisayar ikisi bir arada  olması hayatımıza renk katacağı gibi, Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?