Android: Otomatik Duvar Kağıdı Değiştirme

Android: Otomatik Duvar Kağıdı Değiştirme

2 Ağustos 2015 0 Yazar: Seri Admin

Android: Otomatik Duvar Kağıdı Değiştirme

Akıllı telefonlarda duvar kağıtları şık görünüm ve ferah kullanım deneyimi açısından önem teşkil ediyor. Sürekli aynı duvar kağıdının yer alması bir süre sonra kullanıcıları sıkabiliyor. Bu durumda otomatik duvar kağıdı değiştirme yöntemleri için araştırma süreci başlıyor. Android’li akıllı telefonlara otomatik duvar kağıdı değiştirme işlevini kazandırmak için faydalanılabilecek çeşitli uygulamalar var. Biz Wallpaper Changer uygulamasına değinmek istiyoruz.

 

Duvar kağıdının otomatik değiştirilmesini istiyorsanız yapabileceğiniz en basit şey akıllı telefona Google Play uygulama mağazasından bu işlevi barındıran bir uygulama yüklemek. Wallpaper Changer bu iş için en çok kullanılan uygulamalardan birisi konumunda. Tabii Automatic Wallpaper Changer gibi başarılı alternatifler de yok değil.

Wallpaper Changer arayüzünden ayarlara erişin. “Change wallpaper every” bölümünden arka plan görselinin hangi aralıklarla değişmesi gerektiğini belirleyin. Dakika, saat ya da gün olarak değerler girebiliyorsunuz. Ayarlardan uygulamanın görselleri yeniden boyutlandırma işlevi, duvar kağıdının ekran kilidinin aktifleştirildiği her durumda değişebilmesi ve görsellerin rastgele bir döngüyle geçmesi gibi seçenekler yönetilebiliyor.

Uygulamada canlı duvar kağıtları da mevcut. Wallpaper Changer’ın Pro sürümüne terfi edildiğinde çok sayıda albüm üzerinde yönetim imkanı sağlanıyor.

KAYNAK: http://akillitelefon.com/2015/08/01/android-otomatik-duvar-kagidi-degistirme/